Boys
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 110MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVGirls
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 100MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVClasses:
All AA A B CDeep List
Cutoff for GDISC is: 107-6*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
Mark | Athlete | School | Year | Meet |
---|---|---|---|---|
149-01 | Torie Jamieson | Billings Senior (AA) | 12 | Midland Roundtable Top 10 |
138-06 | Rae Smart | Billings Skyview (AA) | 11 | Midland Roundtable Top 10 |
135-10 | Tesse Kamps | Gallatin (Bozeman) (AA) | 12 | Billings Invitational |
131-02 | Mya Winkler | Hamilton (A) | 12 | MCPS Invitational |
130-01.5 | Audrey Baker | Belt (C) | 12 | 8C Districts |
127-01 | Alexis Deming | Plains (B) | 11 | Whitefish ARM Invitational |
125-03 | Maggie Hillis | Laurel (A) | 12 | Joe Tacke Invitational |
124-06 | Lillian Boyd | Seeley-Swan (C) | 10 | Frenchtown Invitational |
122-11 | Alanna Auch | Corvallis (A) | 12 | Hamilton Invitational |
121-03 | MakaLutaWin Three Irons | Hardin (A) | 11 | Queen City Classic (SD) |
118-03 | Kai Johnson | Glacier (AA) | 12 | Archie Roe Invitational |
118-01 | Taylor Simon | Belgrade (AA) | 12 | Belgrade-Senior Dual |
117-07 | Taylor Hanson | Saint Labre (B) | 12 | Midland Roundtable Top 10 |
117-04 | Audree Deming | Sidney (A) | 11 | Bill Kelly Twilight Invitational |
115-10 | Joslyn Buckley | Jefferson/Boulder (B) | 10 | 5B Districts |
115-04 | Maisie Barrus | Custer-Hysham (C) | 11 | Al Walker Memorial Meet |
114-10 | Rylee Bigelow | Glacier (AA) | 9 | Archie Roe Invitational |
114-00 | Abigail Barrett | Augusta (C) | 12 | Cal Wearley Memorial Meet |
113-05 | Willa Bishop | Helena (AA) | 12 | MCPS Invitational |
113-00 | Sariah Morrison | Billings West (AA) | 10 | Billings Central Invite |
112-11 | Sara Braley | Billings Senior (AA) | 12 | Billings City Meet |
112-02 | Natalie Fisher | White Sulphur Springs (C) | 11 | Harlowton-Park City Meet |
111-09 | Lauren Cima | Harrison (C) | 12C Districts | |
111-08.5 | Sam Veltkamp | Manhattan Christian (C) | 11 | Railyard Trials |
111-06.5 | Clara Lester | Laurel (A) | 10 | Railyard Trials |
110-08 | Bryar Michalson | Helena Capital (AA) | 11 | CMR-Capital Dual |
110-02.5 | Lexi Lunceford | Powell Co./Deer Lodge (B) | 11 | 6B Districts |
110-02 | Erin Backes | Custer Co./Miles City (A) | Bill Kelly Twilight Invitational | |
110-01 | Scarlet Hertweck | Reed Point-Rapelje (C) | 12 | Tri-Valley Meet |
110-01 | Ayda Griffin | Hamilton (A) | 12 | Frenchtown Invitational |
109-08 | Hazel Sawfer | Drummond (C) | 10 | Frenchtown Invitational |
109-06 | MaRae Smail | Twin Bridges (C) | 10 | John Cheek Top 8 |
109-05 | Harlie Murphy | Huntley Project (B) | 12 | Lockwood Meet |
108-07 | Aida Cote | Charlo (C) | 12 | KLH Memorial Invitational |
108-06 | Kate Breeding | Gallatin (Bozeman) (AA) | 9 | Bozeman Quad |
108-01 | Brooklen Kopp | Missoula Hellgate (AA) | 10 | MCPS Invitational |
107-07 | Ava Epler | Bozeman (AA) | 12 | Skyview Triangular |
107-06 | Isabella Regan | Beaverhead Co./Dillon (A) | 10 | John Tomich Invitational |