Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
17-9Sophia StilesMalta (B)10 State B
17-7.5Hannah PorchMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
17-6.5Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
17-6.25Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
17-3.5Taylor MimsBillings Senior (AA)12 Billings West Triangular 5/2
17-2.5Daniella RussellRed Lodge (B)11 Midland Roundtable Top 10
17-1.5Autrey HannumThompson Falls (B)10 Whitefish ARM Invitational
17-1Hailey CopingaBillings Skyview (AA)12 State AA
17-0Shelby BrowningWinnett-Grass Range (C)11 Cascade Lions Club Top 8 Meet
16-10.75Rachael McGreeButte Central (A)10 State A
16-10.75Annika MooreHamilton (A)12 State A
16-10.5Katelyn FrostCorvallis (A)12 Southwestern A Divisional
16-10.5Taylor BessHamilton (A)11 Sapphire Twilight Meet
16-9.75Brielle BumgarnerGlacier (AA)12 Glacier-Columbia Falls Dual
16-9.5Alexandra LynchBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
16-9.5Tru RoginskeJoliet (B)12 Manhattan Invitational
16-9Constence RollinsColstrip (B)10 3B Districts
16-9Rayna LaaskoPark City (C)10 Partly Cloudy Invitational
16-9Solenn JacobsenBaker (B)12 3B Districts
16-9Janae MoonFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
16-8.5Shey HannumThompson Falls (B)11 Archie Roe Invitational
16-8Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)10 Great Falls Crosstown Meet
16-8Alexa ArthunManhattan (B)10 Southern B Divisional
16-7.5Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)Midland Roundtable Top 10
16-6.75Megan RussellFlathead (AA)12 State AA
16-6.5Brynn McChesneyGlacier (AA)10 MCPS Invitational
16-6Michaela MaddenTwin Bridges (C)Sheridan Invitational
16-5.25Reilly RostadHamilton (A)10 State A
16-4Mariah HinsonStevensville (A)10 Southwestern A Divisional
16-4Lee CamelRonan (B)10 Lake County Meet
16-3.75Alexa LinebargerBozeman (AA)12 State AA
16-3.5Krysten MossburgLibby (A)11 Archie Roe Invitational
16-3Faith VittFairview (C)12 2C Districts
16-3Shaniah SchwendBridger (C)12 Southern C Divisional
16-2.75Jaree ManeFergus/Lewistown (A)11 State A
16-2.5Abby DodgeButte (AA)10 Eastern AA Divisional
16-2.5Jaley WyseDawson County/Glendive (A)Charlie Denton Relays (ND)
16-2.5Halie WarrenCuster County/Miles City (A)11 Miles City Invitational
16-2Taylar GreeneHelena Capital (AA)11 Sentinel-Capital Dual
16-2Carly HergettArlee (C)10 Jim Johnson Invitational
16-1.5Savanna BignellHelena Capital (AA)11 Sentinel-Capital Dual
16-1.5Britt CooperHarrison (C)12 Gallatin Valley Invitational
16-1.25Grace KimballHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
16-1Tylynn RettigNorth Star (C)12 State C
16-1Janessa WilliamsJefferson/Boulder (B)12 Kim Haines Invitational
16-1Kiara BurlageColumbia Falls (A)10 State A
16-0.5Aubry BairBroadwater/Townsend (B)12 Sheridan Invitational
16-0.5Ellie JohnsonColumbia Falls (A)11 State A
16-0Leslie RoenHuntley Project (B)10 State B
16-0Hollee MeekSimms (C)12 Cascade Lions Club Top 8 Meet
16-0Sydney BlainBillings Senior (AA)Yellowstone Bank Freshman Invitational
16-0Kylie KerkaertShields Valley (C)11 Valley Meet
15-11.75Taya DeFranceHarrison (C)11 State C
15-11.5Jaegen HughesHobson (C)11 Partly Cloudy Invitational
15-11.5Brook KolarLoyola Sacred Heart (B)11 6B Districts
15-11.25Jessy PetersonGlacier (AA)Glacier-Columbia Falls Dual
15-11Taylor LudwigLaurel (A)10 Eastern A Divisional
15-10Tori JohnstonDarby (C)12 13C Districts