Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
145-6Kayla HolmesPlains (B)12 Whitefish ARM Invitational
138-6Mariah HarveyManhattan (B)12 Midland Roundtable Top 10
136-3Madison CicierskiBillings Senior (AA)12 Midland Roundtable Top 10
134-9Hannah NessanBillings Senior (AA)12 Billings City Meet
134-5Leah ThompsonPlains (B)11 State B
133-5Tana GardenMissoula Sentinel (AA)12 State AA
129-7Lauren EmterPark/Livingston (A)10 Central A Divisional
128-3Halie KananenHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
127-0Keaunna MasonHardin (A)11 Eastern A Divisional
126-1Taryn MercerBeaverhead County/Dillon (A)12 Sheridan Invitational
124-0Tessa KruegerGlacier (AA)12 Whitefish ARM Invitational
122-8Shanna FloerchingerHelena (AA)11 Western AA Divisional
122-0Nikki KruegerGlacier (AA)10 Western AA Divisional
120-10Savanna WalkerBillings West (AA)10 Midland Roundtable Top 10
120-2Jane BoothCorvallis (A)12 Bob Reed-RCIA Invitational
120-1Autumn RehbeinRichey-Lambert (C)12 State C
120-0Brookelyn PalinCorvallis (A)10 Southwestern A Divisional
119-9Abbie LohofLaurel (A)11 Midland Roundtable Top 10
119-8Elsie CarpenterCascade (C)12 State C
119-5Britney NelsonChinook (C)12 9C Districts
119-0Courtney MitchellGlacier (AA)10 State AA
118-10Kylie ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)10 Sheridan Invitational
118-9Ashleigh LehotskyGreat Falls CMR (AA)12 State AA
117-6Kylie GreenwellGreat Falls CMR (AA)12 State AA
116-4Taylor StringariShepherd (B)11 Southern B Divisional
115-0Brooke JonesManhattan (B)12 Sheridan Invitational
114-7Karlee Simonsen Great Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Meet
114-3Savanna BignellHelena Capital (AA)11 Helena Quadrangular
114-2Britt CooperHarrison (C)12 State C
114-1Paige O TooleLaurel (A)State A
113-8Brynley FitzgeraldBeaverhead County/Dillon (A)Southwestern A Divisional
113-5Halle KeltnerTerry (C)12 Eastern Top 10 Meet
112-11Kindra DunlapHelena (AA)10 Western AA Divisional
112-5Dana HughesGlasgow (B)12 Glasgow Invitational
112-2.5Chalon BilbroColstrip (B)11 Colstrip Invitational
111-11Jessica ThompsonPlains (B)7B Districts
111-8Hailey SteinbeisserSidney (A)12 Eastern A Divisional
110-0Kaylee ZardForsyth (B)11 State B
109-9Katie BrowningRoundup (B)12 Al Walker Memorial
109-3Ellie JohnsonColumbia Falls (A)11 State A
109-1Jamie WoolmanBelgrade (A)12 MCPS Invitational
108-7Riley ColemanBigfork (B)12 State B
107-10Katie BrowningRoundup (B)12 4B Districts
107-4Hollee MeekSimms (C)12 State C
107-1Celestia HammondBillings Skyview (AA)10 Billings City Meet
107-0Molly LittleBillings Skyview (AA)11 Eastern AA Divisional
106-11Adeline RichardsonFrenchtown (A)10 Big Sky Quad 4/14
106-8Cara GrewellPark City (C)11 Southern C Divisional
106-3Tess AnnaloraBelgrade (A)11 Central A Divisional
105-9Makena MorleyBigfork (B)12 Flathead Time Trials
105-7Carlyjean ConleyVictor (C)12 Kim Haines Invitational
105-4Shelby KluesnerBeaverhead County/Dillon (A)12 Sheridan Invitational