Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
55.87Christina AragonBillings Senior (AA)11 State AA
56.13Carly SmiedalaHelena (AA)11 State AA
57.63Hailey PhillipsPlains (B)12 Western B Divisional
57.73Annie HillGlacier (AA)State AA
58.21Anna BeckBillings Skyview (AA)11 State AA
58.31Keely EhmannDarby (C)12 Western C Divisional
58.64Katelyn FrostCorvallis (A)12 State A
58.85Alex VeltkampManhattan Christian (C)Western C Divisional
58.86Bryn MorleyBigfork (B)Whitefish ARM Invitational
58.89Josey SmiedalaHelena (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
58.91Olivia BurgadMissoula Sentinel (AA)11 State AA
58.92Jordan GilcristBillings Senior (AA)State AA
58.95Haile NorredBigfork (B)State B
58.99Jaree ManeFergus/Lewistown (A)11 State A
59.05Cierra LameyBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
59.21Maddie BrockelBillings West (AA)Skor-DeKam Invitational
59.48Sydney BlainBillings Senior (AA)Midland Roundtable Top 10
59.48Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)11 Western C Divisional
59.63Ahna KreitingerGlacier (AA)10 State AA
59.78Payton DurocherChoteau (B)10 State B
59.96Maddie OrrellBelgrade (A)12 State A
59.97Paige HarrisPlentywood (B)11 State B
1:00.17Grace KurtzWhitefish (A)12 State A
1:00.45Elsa SveenBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
1:00.56Ally MartinHarlowton (C)10 Midland Roundtable Top 10
1:00.67Sara AndersonBelt (C)10 State C
1:00.89Maggie SmiedalaHelena (AA)Skor-DeKam Invitational
1:00.95Mia WernerBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
1:00.96Holly AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Dillon Invitational
1:01.00Kailee OliversonTwin Bridges (C)State C
1:01.05Miranda LivingstonColumbia Falls (A)11 Northwestern A Divisional
1:01.09Kendra ZanderDawson County/Glendive (A)10 State A
1:01.22Anna LosassoManhattan (B)12 Southern B Divisional
1:01.31Tiara DufordPolson (A)10 Northwestern A Divisional
1:01.31Lyric DevriesHamilton (A)State A
1:01.31Lyric DevriesHamilton (A)State A
1:01.42Daniella RussellRed Lodge (B)11 State B
1:01.47Danielle DevlinGreat Falls (AA)State AA
1:01.47Alli HertForsyth (B)12 Elks Invitational
1:01.57Monica WhiteFlathead (AA)12 Libby-Flathead Dual
1:01.62Keelie O BrienHamilton (A)11 Southwestern A Divisional
1:01.67Keegan DayBillings Skyview (AA)12 Billings Skyview Meet 4/23
1:01.74Pipi EitelBelgrade (A)10 State A
1:01.77Brielle BumgarnerGlacier (AA)12 Western AA Divisional
1:01.85Taylor LudwigLaurel (A)10 Eastern A Divisional