Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
62-9.5Zayne BabbittMissoula Hellgate (AA)12 State AA
56-0Alec NehringManhattan (B)11 5B Districts
53-10.5Jesse SimsCorvallis (A)12 State A
52-9.5Harrison KauffmanGlacier (AA)12 Glacier-Columbia Falls Dual
52-6.5Tanner MillerHuntley Project (B)12 Billings Skyview Meet 4/16
52-6Michael SmithHelena Capital (AA)11 State AA
52-2.75Marcus FerriterButte Central (A)12 State A
51-2Austin BrentlingerTwin Bridges (C)12 State C
51-0.25Jayce GilderCorvallis (A)12 State A
50-7.5Alec WagnerLaurel (A)12 Eastern A Divisional
50-5Bryson DemingBillings West (AA)10 Midland Roundtable Top 10
50-1Beau PeasleyCuster County/Miles City (A)12 Miles City Invitational
49-8.5Derek MarksBelgrade (A)11 State A
49-1.5Nolan HofsteeLincoln County/Eureka (B)12 Western B Divisional
48-9.5Jess BeamanFlathead (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
48-8.5Chance WesselBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10
48-8Jacob DilworthFrenchtown (A)12 Archie Roe Invitational
48-5.5Tyler IversonBigfork (B)12 7B Districts
48-4Kaemen RichardsButte Central (A)12 Southwestern A Divisional
48-1Colin HammockMissoula Sentinel (AA)12 State AA
48-0Chase BensonHelena (AA)11 Western AA Divisional
47-11Luke ChannerCorvallis (A)11 Columbia Falls Iceberg Invitational
47-6.5Walker GruszieWhite Sulphur Springs (C)12 State C
47-6Brayden DemingBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
47-4.5Zach BrownHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
47-3.5Cord MurrayCuster County/Miles City (A)11 Eastern A Divisional
47-2.5Michael CurtissLibby (A)12 Whitefish ARM Invitational
47-1.25Kyle FinchBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
47-1Jory BreenMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
46-7Devan GoodeSimms (C)12 Northern C Divisional
46-6.25Trevor SchenkFairfield (B)12 Cascade Lions Club Top 8 Meet
46-6Braden ThierLincoln County/Eureka (B)12 Western B Divisional
46-3.5Weston WagnerColumbus (B)12 Park City/Harlowton Invitational
45-11.25Joe CaicedoDarby (C)12 State C
45-6.5Jaxon SimonsonNorth Star (C)12 State C
45-2.75Ryan LewisVictor (C)12 State C