Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
9:22.92Marshall BeattyMissoula Sentinel (AA)10 State AA
9:30.67Jake PerrinFlathead (AA)11 State AA
9:34.53Logan MorleyBigfork (B)11 Archie Roe Invitational
9:34.67Sylas SchuttFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
9:35.55Jonathan EastwoodBelgrade (A)12 Gallatin Valley Invitational
9:36.67Aidan ReedHelena (AA)11 Western Top 10 Meet
9:46.00Chase EqualBozeman (AA)10 State AA
9:47.39Ty MoganLaurel (A)12 Eastern A Divisional
9:49.36Cameron MeikleHamilton (A)11 Southwestern A Divisional
9:50.07Brock SandryGlacier (AA)12 State AA
9:50.07Brock SandryGlacier (AA)12 State AA
9:53.88Riley CollinsBozeman (AA)10 State AA
9:53.96Teagan OlsonGreat Falls (AA)State AA
9:55.51Isaac SchmidtMissoula Hellgate (AA)State AA
9:55.62Danny ProvoMissoula Hellgate (AA)11 MCPS Invitational
9:56.33Dontae BakerHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
9:57.40Caleb NelsonBillings West (AA)10 Billings West Triangular
9:58.36Jacob IversonWinnett-Grass Range (C)12 8C Districts
9:59.13Brendan TobalskeMissoula Hellgate (AA)12 Archie Roe Invitational
9:59.83Ronald VenemaCorvallis (A)11 MCPS Invitational
10:00.78Jack PuckettMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
10:01.56Carter GallBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top 10
10:02.62Collin BuckGreat Falls CMR (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
10:04.10Tyus MendozaColstrip (B)12 Southern B Divisional
10:04.25Caleb AllenBozeman (AA)11 Skor-DeKam Invitational
10:04.46Skyler Stark-RagsdaleMissoula Hellgate (AA)11 Archie Roe Invitational
10:04.55Lane DarrowFlathead (AA)11 Western AA Divisional
10:04.75Garrett BecksteadBillings West (AA)10 State AA
10:04.86Kole TisonHamilton (A)12 MCPS Invitational
10:04.93AJ EckmanJefferson/Boulder (B)11 Southern B Divisional
10:07.01Jacob CallesFlathead (AA)11 Libby-Flathead Dual
10:07.16Ashton JonesDawson County/Glendive (A)11 Wibaux Invitational
10:07.59Logan MaughanSeeley-Swan (C)Western C Divisional
10:07.88Cooper WestGreat Falls CMR (AA)MCPS Invitational
10:09.83Brock AdkinsGlacier (AA)10 Western AA Divisional
10:10.07Kryn DykemaRed Lodge (B)12 State B
10:10.08Orrin ClarkBozeman (AA)10 State AA
10:10.70Shane KetchumBox Elder (C)11 Northern C Divisional
10:11.07Evan DugganDarby (C)10 State C
10:11.61Paul BielawskiShelby (B)12 Archie Roe Invitational
10:11.74Nathan LapinskiSuperior (C)10 Western C Divisional
10:11.81Tevyn StetsonGlacier (AA)10 Archie Roe Invitational
10:14.35Leonard McComasManhattan (B)State B
10:15.74Jacob RogersHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
10:16.83Carson JessopCorvallis (A)10 Southwestern A Divisional
10:17.44Tony KrogstadManhattan (B)11 State B
10:19.07Hunter FlynnWhitehall (B)10 Southern B Divisional
10:20.47Bridger LongtineHelena Capital (AA)10 Western AA Divisional
10:20.87Brennan WorthingtonBillings West (AA)12 Billings West Triangular
10:21.33Noah HillGlacier (AA)12 Flathead-Glacier Dual
10:22.96Jaden RoweFrenchtown (A)10 Northwestern A Divisional
10:23.77Frank DeanFrenchtown (A)10 Northwestern A Divisional
10:23.82Matt WilsonBillings Senior (AA)Southwestern A Divisional
10:23.86Garrett RuudBelgrade (A)10 MCPS Invitational
10:24.06Morris WeckerMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe Invitational
10:24.79Marques White HorseWolf Point (B)State B
10:29.01Peyton JonesWhite Sulphur Springs (C)12 State C