Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
14.34Taylor TrollopeBillings Skyview (AA)12 State AA
14.67Chade GonterFlathead (AA)12 State AA
14.72Gabe SulserBillings Senior (AA)Gary Benson Border Wars (WY)
14.81Josh BarrowsHelena (AA)12 State AA
14.84Aaron RobinsonGlacier (AA)11 State AA
14.87Cleet WrzesinskiEnnis (C)10 Western C Divisional
14.94Derrick OlsenHelena (AA)10 Skor-DeKam Invitational
14.99Keaton GroveWhitefish (A)12 State A
15.04Taylor SylvesterCorvallis (A)12 Southwestern A Divisional
15.06Troy AndersenBeaverhead County/Dillon (A)10 State A
15.10Myka PennyWestby-Grenora (C)12 State C
15.16Riley BartaBillings Skyview (AA)12 State AA
15.16Jacob ClairmontPolson (A)11 State A
15.19Keven KaileyBozeman (AA)12 Valley Meet
15.22Jamison HermansonGreat Falls (AA)11 State AA
15.24Bryce GreenBroadwater/Townsend (B)12 Southern B Divisional
15.25Parker BernhardtBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
15.32Caleb NethManhattan (B)11 Sheridan Invitational
15.35Ben HulmeFort Benton (C)12 Northern C Divisional
15.36Josh OsborneFlathead (AA)12 State AA
15.37Zac AllenLaurel (A)12 State A
15.39Koltin HaugroseBelt (C)11 Northern C Divisional
15.40Daniel PendergastStevensville (A)12 Columbia Falls Iceberg Invitational
15.52Jacob GrinwisBelgrade (A)10 State A
15.53Troy PenningtonHelena Capital (AA)12 CMR-Capital Dual
15.54Kyle SchwedeCarter County/Ekalaka (C)12 State C
15.54Ethan NyhartWhite Sulphur Springs (C)11 State C
15.57Jared SchwendJoliet (B)11 State B
15.59Brandon ConardLincoln County/Eureka (B)12 Eureka Time Trials
15.60Quincy WittmanHuntley Project (B)12 State B
15.63Clay DeanButte (AA)12 Eastern AA Divisional
15.71Xavier SulserBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisional
15.73Connor GaughanBillings Senior (AA)12 Great Falls Triangular
15.74Nolan DavisHelena (AA)12 Skor-DeKam Invitational
15.78Bryce CullenRonan (B)12 Western B Divisional
15.80Michael JobmanHuntley Project (B)11 Southern B Divisional
15.82Aidan FitzgeraldHelena (AA)10 Western AA Divisional
15.82Connor DowdyHelena Capital (AA)11 Belgrade Quad
15.94Hugh ColeScobey-Opheim (C)12 State C
16.00Sean MulcahyHelena Capital (AA)12 Skor-DeKam Invitational
16.05Luke BreigenzerGlasgow (B)10 2B Districts
16.06Christian LangstonLincoln County/Eureka (B)12 Eureka Time Trials
16.09Liam BreenChoteau (B)12 North/East B Divisional