Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
152-08Hailey PooleColstrip (B)11 MHSA Class B Championships
145-07Carley VonheederPlains (B)12 District 14C
145-03Kaitlyn SmithMalta (B)12 Golden Eagle Invitational
142-06Kimberly EarhartPlains (B)12 State C
139-09Alex BohlmanSeeley-Swan (C)11 MCPS Invite
139-08Zena SmithCorvallis (A)12 State A
135-09Kylie FrohlichMissoula Sentinel (AA)10 State AA
135-03Darby HenthornMissoula Hellgate (AA)12 State AA
135-02Celestia HammondBillings Skyview (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational
133-05Mariah CorriganPolson (A)12 Sapphire Twilight Meet
133-00Shana CosbyGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls City Meet
130-07Dani UrickBelt (C)10 Central Montana Track and Field Invitational
130-04Alyssa WisherFlathead (AA)11 Missoula Triangular
129-09Ronnie BlackPlains (B)12 State C
127-03Lizzie SherwoodFlathead (AA)12 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
127-01Mariah HinsonStevensville (A)11 Frenchtown Invite
124-11Katie DixonGlacier (AA)State AA
124-07Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)10 Butte/Big Sky/Sentinel
123-11Jessica ThompsonPlains (B)10 State C
121-09Kylee GilcherGreat Falls CMR (AA)Eastern AA Divisional
121-00Shanna FloerschingerHelena (AA)12 Helena Crosstown Meet
121-00Autry HannumBozeman (AA)11 Bozeman vs Butte
120-10Toni SchiefferWibaux (C)10 Glendive Elks Meet
120-09Kylie ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)11 Western Top 10 Meet
120-05Coya NackGeraldine (C)11 District 8-C Meet
120-02Kaylee ZardForsyth (B)12 Colstrip Invite
119-10Sarah AngwinBozeman (AA)10 MidLand Round Table Top Ten
119-06Brittany FrankPark City (C)10 Southern C Divisional Meet
119-05Ramsey BaileyCircle (C)12 Scottie Qualifiers
119-03Farrah GarmanWestby-Grenora (C)11 District 2C HS
118-03Erin SampsonPolson (A)12 State A
118-03Aleesha RedmonHamilton (A)12 Sapphire Twilight Meet
117-03Madison ReddickBaker (B)10 State B
117-02Jaicee SenecalPowell County/Deer Lodge (B)12 Big Sky 5 Team
116-11Ellie JohnsonColumbia Falls (A)12 State A
116-09Aiyana EreauxBillings Skyview (AA)10 Skyview/Butte/West High
116-01Jaree ManeFergus/Lewistown (A)12 State A
116-01Taylor LaumeyerNashua (C)10 District 3-C
116-00Brittania ShephardHelena Capital (AA)12 Helena Skor/DeKam Invitational
115-10Makae NackGeraldine (C)12 Northern C Divisional
115-06Lexi WriggHelena Capital (AA)10 Helena Skor/DeKam Invitational
114-09Libby NaglerWhitefish (A)10 Western A Divisionals
114-08Kiara BurlageColumbia Falls (A)11 CFHS Iceberg Invite
114-05Mikayla KrollLaurel (A)11 Eastern A Divisional
114-02Jordan BaxterSidney (A)11 State A
114-01Morgan WeidowCorvallis (A)11 State A
113-10Shey HannumThompson Falls (B)12 MCPS Invite
113-06Elisa HautalaBaker (B)12 State B
113-04Anna JurovichBillings West (AA)12 CMR/West/Capital
113-03Kiarah CoulterPowder River County/Broadus (C)State C
112-10Jenna KomacLincoln County/Eureka (B)12 Glacier Quad
112-09Mary Grace KalalMalta (B)12 Scottie Qualifiers
112-08Tallia SovaColumbia Falls (A) CFHS Iceberg Invite
112-06Taeylr KrantzHelena (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational
112-01Bailey SolbergWestby-Grenora (C)12 North/East Top 10
112-00Lindsay LawsThompson Falls (B)10 Jim Johnson Invitational