Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
12.34Brooke EndyBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
12.40Maddie BrockelBillings West (AA)10 Eastern AA Divisionals
12.41Shae HelterbranBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
12.45Morgan EvansGreat Falls (AA)11 Eastern AA Divisionals
12.49Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)12 State AA
12.54Anna BeckBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisionals
12.56Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
12.56Hannah CollinsGreat Falls (AA)11 Eastern AA Divisionals
12.57Janae BjorgumBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
12.59Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
12.60Shelby SchweyenMissoula Sentinel (AA)Butte Invite
12.66Jaree ManeFergus/Lewistown (A)12 Eastern A Divisional
12.67Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)10 Butte Invite
12.67Payge DurocherChoteau (B)11 1B Districts
12.67Allie SchulzWhitefish (A)12 Flathead-Whitefish Dual
12.79Taylor LudwigLaurel (A)11 State A
12.79Brook KolarLoyola Sacred Heart (B)12 6B Districts
12.82Michaela JohnsonBillings West (AA)12 Helena Skor/DeKam Invitational
12.83Mary BakerColumbia Falls (A)12 MHSA Class A Championships
12.84Claire FicklerDrummond (C)11 State C
12.86Alexa ArthunManhattan (B)11 Butte Invite
12.87Mahlea HopkinsBozeman (AA)11 Bozeman vs Billings Senior
12.88Maddisen MeremaShepherd (B)MidLand Round Table Top Ten
12.88Elena CarterHelena Capital (AA)10 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
12.89Ashley RevisSaint Regis (C)10 State C
12.91Audrey BloomquistHelena Capital (AA)Western AA Divisional
12.92Olivia RomeiBillings Senior (AA)11 MidLand Round Table Top Ten
12.92Penny JessopCorvallis (A)11 State A
12.93Whitney McGreeButte Central (A)12 Butte Invite
12.95Alex SimensenGlasgow (B)12 District 2-B
12.95Parker EdwinsBelgrade (A)11 Eastern A Super Divisionals
12.96Jenn MickelsonMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
12.97Kailey SpringerBozeman (AA)11 Bozeman vs Butte
12.98Syd SteeleMissoula Sentinel (AA)11 Butte Invite
12.99Mar SoriniButte (AA)11 Bozeman vs Butte
12.99Ally MartinHarlowton (C)11 Park City/Harlowton Invitational
12.99Adrian SchneeGlacier (AA)10 Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
13.00Bailey ChappellGlasgow (B)10 MHSA Class B Championships
13.00Naomi TerryHavre (A)11 Havre Quad
13.02Maddy ThompsonFort Benton (C)10 State C
13.05Olivia BurgadMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
13.05Alex BohlmanSeeley-Swan (C)11 State C
13.06Lydia BowmanPolson (A)12 Western A Divisionals
13.06Parker SanfordGreat Falls (AA)Eastern AA Divisionals
13.06Wrenzi WrzesinskiEnnis (C)13C Districts
13.07Kailey KleinjanChinook (C)12 Northern C Divisional
13.08Haile NorredBigfork (B)10 State B
13.09Sarah KronnerMissoula Hellgate (AA)Western AA Divisional
13.10Madison MarlineeBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
13.10Ginny MeissnerBelt (C)12 Northern C Divisional
13.11Paige HarrisPlentywood (B)12 Eastern C Divisional
13.11Katharina GruhlerMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
13.12Savannah SternChoteau (B)11 1B Districts
13.12Mallory RepscherBozeman (AA)Bozeman vs Butte
13.12Gabbie PariniButte (AA)Bozeman vs Butte
13.13Ginny MeissnerBelt (C)12 Northern C Divisional
13.14Alexandra LynchBozeman (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational