Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
45-06.5Ty StantonGarfield County/Jordan (C)12 4C District
45-04Mark EstesDrummond (C)10 State C
45-03Marcus LindquistMissoula Big Sky (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
44-07Brexton FrostBillings Skyview (AA)12 State AA
44-06.5Cantor CoverdellFairfield (B)11 1B Districts
44-05Luke HarperBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
44-05Nate McGreeButte Central (A)11 Swede Dahlberg Invitational
44-00.25Jory AbelmanBillings West (AA)12 MidLand Round Table Top Ten
44-00Josh MaloneMissoula Big Sky (AA)11 MCPS Invite
43-11.25Tommy McDuffieHelena Capital (AA)10 State AA
43-10Jacob HadleyBillings Central (A)12 State A
43-07.25Lucas BlankersLincoln County/Eureka (B)12 State B
43-06Logan KleinhansBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
43-05Cleve GarmanWestby-Grenora (C)12 2C Districts
43-04Braxton RothCorvallis (A)11 MCPS Invite
43-02.75Michael McGinnisSidney (A)11 Jock Stop Meet
43-02Keaton KrantzFlathead (AA)12 Flathead vs. Whitefish
43-02Alec NehringManhattan (B)12 MidLand Round Table Top Ten
43-01.75Seth OmsbergCut Bank (B)11 1B Districts
43-00Carson OaklandDawson County/Glendive (A)12 Glendive Elks Meet
43-00Charlie CarrBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
43-00Logan KolodejchukColumbia Falls (A)10 MCPS Invite
43-00Kevin BlanksmaManhattan Christian (C)12 MidLand Round Table Top Ten
42-10Jacob PriceFrenchtown (A)11 State A
42-09Caleb FergusonHelena (AA)10 Western AA Divisional
42-08Kendall JohnsonHelena (AA)11 Helena Crosstown
42-06.75Caden IngrahamMissoula Sentinel (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
42-06.5Marcus ZeilerFlorence-Carlton (B)10 Russ Pilcher Top 10
42-06.5Hunter NicholsonGlacier (AA)10 State AA
42-05.5Justin MayChester-Joplin-Inverness (C)12 Cascade Top 10
42-05.5Bryar LangeSavage (C)11 State C
42-02.25Trevor ParoHot Springs (C)11 State C
42-02.25Andy ThomasFlathead (AA)11 Archie Roe
42-01.5Jesse HatlerGreat Falls (AA)11 State AA
42-01.5Ky BurchHamilton (A)11 Western A Divisionals
41-11.25Donte WohlfeilHuntley Project (B)12 State B
41-11.25Daylon JayConrad (B)12 State B
41-10.75Paul JohnstoneForsyth (B)10 Sunshine
41-10.5Allexander KoselRoberts (C)10 Southern C Divisional Meet
41-10.25David SilgenRonan (B)11 MHSA Class B Championships
41-09.5Levi JanacaroMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
41-07.25Xavier PaceGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
41-06.5Kelly MurnionGarfield County/Jordan (C)12 Southern C Divisional Meet
41-06.25Tanner WoodEnnis (C)10 Western B & C Divisional
41-05.5Ty OlsonJoliet (B)11 MHSA Class B Championships
41-04.75Brian BakerArlee (C)11 Western C Divisonal
41-04Jacob ClairmontPolson (A)12 ABC Invitational
41-03.5Lance McCutcheonBozeman (AA)11 Bozeman vs Butte
41-02.5Dawson FowlerBelgrade (A)10 State A
41-01Dylan SipeFergus/Lewistown (A)12 Havre Quad
41-00Ethan NyhartWhite Sulphur Springs (C)12 Manhattan Christian Invitational
41-00Nathan RileyColumbia Falls (A)12 Western A Divisionals
41-00Max MauderHelena (AA)10 Swede Dahlberg Invitational