Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
60-06Alec NehringManhattan (B)12 State B
53-00Michael SmithHelena Capital (AA)12 Great Falls High - Butte - Helena Capital
52-10Bryson DemingBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
52-04.25Reece HuttonHarlem (B)11 State B
52-01Braydon DemingBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
51-10Matt HarrisonFergus/Lewistown (A)12 Jock Stop Meet
50-09Josh McCrackenFlathead (AA)12 Missoula Triangular
50-05.25Trase LeTexierJefferson/Boulder (B)12 State B
50-03.5Chase BensonHelena (AA)12 Helena Area Invitational
50-01Kyle FinchBeaverhead County/Dillon (A)12 Frenchtown Invite
49-05Owen DavisLincoln County/Eureka (B)11 State B
49-04.75Emmit BartschBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisionals
49-02.5Ross ColemanBigfork (B)12 Bigfork Invitational
49-01Garrison PoetzlBillings Senior (AA)MidLand Round Table Top Ten
48-11.25David PetersonHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
48-11Isaac SturdevantLibby (A)11 MHSA Class B Championships
48-07Jory BreenMissoula Sentinel (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
48-07Luke ChannerCorvallis (A)12 Bob Reed RCIA Meet
48-03Kaelan YanakLibby (A)11 Whitefish A.R.M.
48-02Ty MorganEnnis (C)11 State C
48-02Scott BymasterBroadview-Lavina (C)12 State C
48-01.5Bryce LiebelButte (AA)12 Butte Invite
48-00Carter HughesSidney (A)Eastern A Super Divisionals
47-11.75Blade MillerBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
47-10Dan StocktonHelena (AA)11 Helena Gt. Falls Belgrade
47-09.25Asad KhanBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
47-09Austin ForsonPowell County/Deer Lodge (B)10 Frenchtown Invite
47-09Cord MurrayCuster County/Miles City (A)12 Jock Stop Meet
47-08.5Hunter SeversonSidney (A)12 Glendive Elks Meet
47-07.5Gus HerzogHelena (AA)12 Helena Gt. Falls Belgrade
47-06.5Logan KolodejchukColumbia Falls (A)10 Western A Divisionals
47-06Chase BartaManhattan (B)12 Bozeman, Man,Man Chr., TF
47-02.5Trey CopelandHuntley Project (B)10 Southern B Divisional
47-01.5Roddy GadebergColstrip (B)12 Twilight Meet
47-00Micah Holt-seavyBillings Central (A)12 State A
47-00Justin JenksHelena Capital (AA)10 Helena Skor/DeKam Invitational
46-10Thomas TrefneyGlacier (AA)12 Western AA Divisional
46-08Dugan RunkelCharlo (C)12 Big Sky/Charlo/Seeley-Swan/Ronan
46-06Hunter MyckeConrad (B)11 Cut Bank Invite