Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
21.88Kelly MurnionGarfield County/Jordan (C)12 State C
22.03Drew TurnerGlacier (AA)10 Columbia Falls-Glacier Dual
22.05Cleet WrzesinskiEnnis (C)11 State C
22.12Connor MatthewsHelena (AA)12 State AA
22.13John TolentinoHelena (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
22.23Tyler McQueenBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisionals
22.26Scout WillcutGlacier (AA)11 Columbia Falls-Glacier Dual
22.40Gabe SulserBillings Senior (AA)10 MidLand Round Table Top Ten
22.42Troy AndersenBeaverhead County/Dillon (A)11 State A
22.44Keaton AndersonBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisionals
22.52Bill YeagerTwin Bridges (C)12 State C
22.52Tanner Dana Columbia Falls (A)12 Columbia Falls-Glacier Dual
22.52Jared SchwendJoliet (B)12 State B
22.54Naquan WilliamsBozeman (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
22.63Colin MarksPark/Livingston (A)10 State A
22.65Gabriel MartenBozeman (AA)10 Bozeman-Butte Dual
22.66Nate RismonHavre (A)12 State A
22.68Haiden CollinsFergus/Lewistown (A)11 Golden Eagle Invitational
22.71Aaron RobinsonGlacier (AA)12 Western AA Divisional
22.75Lane SumnerHuntley Project (B)10 Southern B Divisional
22.76Danny BurtonHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
22.76Nick WinfieldJefferson/Boulder (B)12 Southern B Divisional
22.78Damon AdamsHarlem (B)11 Golden Eagle Invitational
22.83Sean OplandTroy (B)12 MHSA Class B Championships
22.84Michael DelaneyCharlo (C)12 MHSA Class AA and C Championships
22.84Damien NelsonGreat Falls CMR (AA)10 Eastern AA Divisionals
22.86Evan WilliamsBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisionals
22.86Nolan JenkoMissoula Big Sky (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
22.90Andrew KingFrenchtown (A)12 Frenchtown Invite
22.91McKenzie HoltThompson Falls (B)11 State B
23.00Micah AnsBillings Senior (AA) Eastern AA Divisionals
23.00Cade BenjaminPowell County/Deer Lodge (B)11 Western B Divisonal
23.00Giovanni CalleroHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
23.01Shane MiltonJoliet (B)11 MHSA Class B Championships
23.01Ethan LarsonGlacier (AA)10 Western AA Divisional
23.01Daylon JayConrad (B)12 1B Districts
23.02Nick VanHorssenHelena (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
23.02Conner CrossManhattan (B)12 Gallatin County Invitational
23.02Mark EstesDrummond (C)10 13C Districts
23.04Blake LinstedMissoula Sentinel (AA)10 State AA
23.05Hayden Van WinkleBelgrade (A)11 Midland Roundtable Top 10
23.12Benji PhillipsGlasgow (B)11 Sidney Invitational
23.12Cade EstesBillings Senior (AA)12 State C
23.13Tyler GurchiekBillings West (AA)11 Skor-Dekam Invitational
23.13Koltin HaugroseBelt (C)12 8C-10C Preview Meet
23.14Shawn SchaefferkoetterWibaux (C) State C
23.16 Tracer StoneManhattan (B) State B
23.17Milo CarpenterLaurel (A)Yellowstone Bank Freshman Invitational
23.17Trace JonesSidney (A)11 Sidney Invitational
23.18Nick WakaiMissoula Big Sky (AA)11 Great Falls Triangular 5/7
23.18Bryar LangeSavage (C)11 State C
23.19Mike LoftusHavre (A)11 Cal Wearley Memorial
23.19Cole WohltmanCorvallis (A)11 Western A Divisonal