Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
4:12.06Jake PerrinFlathead (AA)12 State AA
4:13.59Chase EquallBozeman (AA)11 State AA
4:15.99Peter KirgisMissoula Hellgate (AA)12 State AA
4:17.81Logan MorleyBigfork (B)12 Archie Roe
4:20.12Aidan ReedHelena (AA)12 State AA
4:20.78Dawson LaRanceBillings Senior (AA)11 State AA
4:21.42Riley CollinsBozeman (AA)11 State AA
4:25.42Iain AndersonHelena (AA)11 State AA
4:25.84Ben PerrinFlathead (AA)State AA
4:26.34Sage WannerColumbia Falls (A)11 Western A Divisionals
4:26.84Marshall BeattyMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
4:27.15Cameron MeikleHamilton (A)12 State A
4:27.40Josh JessopCorvallis (A)12 Western A Divisionals
4:28.34Peder RickbeilBillings Senior (AA)11 State AA
4:29.81Cooper WestGreat Falls CMR (AA)10 State AA
4:29.84Jacob CallesFlathead (AA)12 Western AA Divisional
4:30.13Caleb AllenBozeman (AA)12 State AA
4:30.26Bryant EdgertonBroadwater/Townsend (B)11 KLH Memorial
4:30.74Jaden AndersonFlathead (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational
4:31.18Teagan OlsonGreat Falls (AA)10 Great Falls City Meet
4:31.94Collin BuckGreat Falls CMR (AA)12 State AA
4:32.31Ashton JonesDawson County/Glendive (A)12 State A
4:33.02AJ EckmannJefferson/Boulder (B)12 KLH Memorial
4:33.41Kyle McLaughlinBelgrade (A)12 State A
4:33.68Levi TaylorLaurel (A)John Polich Cowgirl/Cowboy Invitational Track Meet
4:34.38Ronald VenemaCorvallis (A)12 Western A Divisionals
4:34.44Isaac SchmidtMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe
4:34.45Evan DugganDarby (C)11 State C
4:34.57Joel HaasCorvallis (A)11 Western A Divisionals
4:34.84Bradey WilsonNoxon (C)12 State C
4:35.12Brock RuggFrenchtown (A)10 Western A Divisionals
4:35.13Carson JessopCorvallis (A)11 ABC Invitational
4:35.33Morris WeckerMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice
4:35.41Preston NovakMissoula Hellgate (AA)12 Western AA Divisional
4:35.41Simon PetschBillings West (AA)11 Billings Invite
4:35.73Danny ProvoMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice
4:36.97Ty ParsonsFergus/Lewistown (A)12 Eastern A Divisional
4:37.01Frank DeanFrenchtown (A)11 Western A Divisionals
4:37.14Tevyn StetsonGlacier (AA)11 Kalispell Invite
4:37.96Andrew JessopCorvallis (A)11 Western A Divisionals
4:38.19Colter BarneyManhattan (B)11 MidLand Round Table Top Ten
4:38.42Elijah BoydGlacier (AA)10 Western AA Divisional
4:38.80Hunter FlynnWhitehall (B)11 State B
4:39.11Tim WrightRichey-Lambert (C)12 North/East Top 10
4:39.69Leonard McComasManhattan (B)10 MHSA Class B Championships