View All     Add a Meet (requires login)

Meet: Baker Quad

Date: 2016-05-02
Baker Quad
At Baker

Team Competing Baker, Colstrip, Glendive, Forsyth, Wibaux, Ekalaka

100 1, Justin Jumetilco, Cols 11.83; 2, Ben Galloway, Cols 11.95; 3, Chadd Naillon, Cols 12.15; 4, Jordan Baxter, Bak 12.23.

200 1, Chadd Naillon, Cols 24.53; 2, Ben Galloway, Cols 24.54; 3, Glen Frye, Cart 25.45; 4, Caleb Fix, Ekala 25.86.

400 1, Daniel Rost, Bak 56.50; 2, Tate Lunde, Wib 59.66; 3, Brandon Brown, Cols 1:00.21.

800 1, Shawn Beeler, Fors 2:17.41; 2, Kolte Copp, Gle 2:21.63; 3, Nakoda Siegel, Cols 2:24.66; 4, Stew Cook, Ekala 2:26.62.

1600 1, Kolte Copp, Gle 5:11.71; 2, Kobee Bigback, Cols 5:15.61; 3, Sean Bullard, Cols 5:16.38; 4, Stew Cook, Ekala 5:21.67.

3200 1, Sean Bullard, Cols 11:34.13.

110 Hurdles 1, Austin Braun, Bak 17.57.

400 Relay 1, Colstrip 48.01; 2, Baker 48.76; 3, Wibaux 50.16

1600 Relay 1, Colstrip 3:56.27.

Shot Put 1, Nicholas Mahon, Bak 40-01; 2, Josh Stutts, Bak 40-00; 3, Sean-Daniel Taylor, Gle 39-07; 4, Shawn Beeler, Fors 37-04 .

Discus 1, Shawn Beeler, Fors 107-10; 2, Treston Erickson, Bak 106-11; 3, Sean-Daniel Taylor, Gle 104-06; 4, Spencer Nelson, Gle 104-05.

Javelin 1, Tyler Clapp, Gle 129-08; 2, Adam Weir, Cols 109-03; 3, Treston Erickson, Bak 106-10; 4, Jordan Baxter, Bak 101-11.

High Jump 1, Shawn Schaefferkoetter Wib 5-11; 2, Kobee Bigback, Cols 5-07; 3, Kadon Gentilini, Bak 5-00.

Pole Vault 1, Nic Bohle, Bak 11-00; 2, Logan Martens, Fors 9-06; 3, Brandt Ackerman, Gle 9-00; 4, Kadon Gentilini, Bak 9-00.

Long Jump 1, Nic Bohle, Bak 18-07; 2, Kadon Gentilini, Bak 15-10.00 Baker

Triple Jump 1, Daniel Rost, Bak 39-06; 2, Nic Bohle, Bak 37-02; 3, Kadon Gentilini, Bak 34-11 .

GIRLS
100 1, Amanda Brewer, Fors 13.74; 2, Lexi Begger, Wib 13.75; 3, Lataea Linwood, Wib 14.02; 4, Annette Matthews, Ekala 14.44.

200 1, Madison Reddick, Bak 28.76; 2, Amanda Brewer, Fors 28.84; 3, Lataea Linwood, Wib 29.76; 4, Annette Matthews, Ekala 31.07.

400 1, Whitney Hanson, Cols 1:06.45; 2, Abigail Dudley, Cols 1:06.56; 3, Annette Matthews, Ekala 1:10.97; 4, Margory Orr, Gle 1:38.85.

800 1, Whitney Hanson, Cols 2:40.13; 2, Abigail Dudley, Cols 2:43.02; 3, Annette Matthews, Ekala 2:59.84; 4, Anjana Allende, Gle 3:00.73.

1600 1, Tayler Factor, Cols 5:45.21; 2, TyTy Mendoza, Cols 5:52.28; 3, Shayla Conner, Cols 5:59.31; 4, Anjana Allende, Gle 6:30.18.

3200 1, Tayler Factor, Cols 12:58.53; 2, TyTy Mendoza, Cols 13:03.91; 3, Shayla Conner, Cols 13:37.48; 4, Annette Matthews, Ekala 15:35.09.

100 Hurdles 1, Trinity Lewandowski, Cols 17.40; 2, Morgan Miller, Bak 17.83; 3, Toni Schieffer, Wib 18.86; 4, Kim Elmore, Ekala 18.91.

300 Hurdles 1, Trinity Lewandowski, Cols 53.42; 2, Toni Schieffer, Wib 58.46.

400 Relay 1, Baker; 2, Wibaux 54.62.

1600 Relay 1, Colstrip 4:38.36.

Shot Put 1, Savanna Keiser, Gle 28-09; 2, Shaye Austby, Gle 28-05; 3, Jolene BearRobe, Cols 25-06 ; 4, Sierra Simpson, Cols 24-07.

Discus 1, Savanna Keiser, Gle 93-09; 2, Naomi Umfleet, Fors 87-01; 3, Shaye Austby, Gle 82-00; 4, Anna Engle, Fors 80-00.

Javelin 1, Hannah Bakken, Wib 95-00; 2, Anna Engle, Fors 94-04; 3, Lexi Begger, Wib 89-07; 4, Alivia Schultz, Bak 88-03.

High Jump 1, Melissa Breitbach, Bak 4-10; 2, Constence Rollins, Cols 4-08; 3, Savannah Kettner, Gle 4-08; 4, Alivia Schultz, Bak 4-08.

Pole Vault 1, Scotti Robinson, Bak 8-06.

Long Jump 1, Constence Rollins, Cols 16-00 ; 2, Lexi Begger, Wib 15-04 ; 3, Scotti Robinson, Bak 14-03; 4, Whitney Hanson, Cols 14-00.

Triple Jump 1, Morgan Miller, Bak 31-08 ; 2, Madison Reddick, Bak 31-05 ; 3, Kim Elmore, Ekala 30-08; 4, Julia Temple, Gle 30-03 .