View All     Add a Meet (requires login)

Meet: Snowflake Meet

Date: 2016-04-01
Snowflake Meet
At Columbus

BOYS

100 1, Cleet Wrzesinski, Ennis 11.5; 2, Lane Sumner, Huntley Project 11.8; 3, Cade Johnstone, Forsyth 11.8 Forsyth; 4, Isaac McMaster, Huntley Project 12.2; 5, Casey Gunlikson, Big Timber 12.2; 6, Brent Finn, Big Timber 12.2

200 1, Cleet Wrzesinski, Ennis 22.5; 2, Jared Schwend, Joliet 23.2; 3, Lane Sumner, Huntley Project 23.8; 4, Hunter Brooks, Joliet 24.0; 5, Isaac McMaster, Huntley Project 24.4; 6, Slade Dimond, Joliet 24.8.

400 1, Cade Johnstone, Forsyth 53.5; 2, Moritz Little, Red Lodge 53.7; 3, Jared Schwend, Joliet 55.1; 4, Wade Luly, Ennis 55.3; 5, Kyle Kirby, Absarokee 58.7; 6, Devon Dennis, Park City 59.2.

800 Moritz Little, Red Lodge 2:09.2; 2, Santos Brady, St. Labre 2:15.7; 3, Shawn Beeler, Forsyth 2:17.8; 4, Dallen Bartlett, St. Labre 2:18.3; 5, Willem Steinfeldt, Reed Point 2:18.7; 6, Nakoda Siegel, Colstrip 2:24.2.

1600 Santos Brady, St. Labre 5:10.6; 2, Willem Steinfeldt, Reed Point 5:19.9; 3, Orrie Morrison, St. Labre 5:23.6; 4, Grant Kelly, Shepherd 5:30.1; 5, Brody Robertson, Roundup 5:30.5; 6, Patrick Richardson, Shepherd 5:39.5.

3200 Sean Bullard, Colstrip 11:07.8; 2, Orrie Morrison, St. Labre 11:19.2; 3, Grant Kelly, Shepherd 11:23.6; 4, Brody Robertson, Roundup 11:49.7; 5, Ryan DeVries, Roberts 11:53.7; 6, Gunnar Hill, Bridger 11:56.1.

110 Hurdles 1, Cleet Wrzesinski, Ennis 15.5; 2, Jared Schwend, Joliet 15.6; 3, Caleb Knoche, Forsyth 17.0; 4, Michael Jacobson, Columbus 17.3; 5, Cade Johnstone, Forsyth 17.5; 6, Joel Nelson, Broadview 17.9.

300 Hurdles 1, Cleet Wrzesinski, Ennis 41.3; 2, Caleb Knoche, Forsyth 43.6; 3, Michael Jacobson, Columbus 44.7; 4, Skyler Maloney, St. Lavre 45.8; 5, Casey Gunlikson, Big Timber 46.3; 6, Brad Graves, Huntley Project 46.9.

400 Relay 1, Joliet 46.8; 2, Big Timber 47.5; 3, Colstrip 48.0; 4, Shepherd 49.3; 5, Columbus 49.3; 6, Broadview 49.7.

1600 Relay 1, Big Timber 3:59.1; 2, Columbus 4:01.5; 3, Roundup 4:02.3; 4, Shepherd 4:09.6; 5, Shepherd 4:09.6; 6, Huntley Project 4:14.3.

High Jump 1, Allexander Kosel, Roberts 5-10; 2, Luke Rech, Big Timber 5-06; 3, LaBaron Lewis, Shepherd 5-06; 4, Ry Olson, Joliet 5-06; 5, Shay Robertus, Joliet 5-06; 6, Nicholas Moore, Roberts 5-04.

Pole Vault 1, Joel Nelson, Broadview 10-06; 2, Trey Oswald, Joliet 10-00; 3, Bret Bench, Roundup 10-00; 4, Race Owens, Ennis 9-06; 5, Kyle Schaff, Huntley Project 9-06; 6, Vinny Sobiech, Red Lodge 9-06.

Long Jump 1, Shay Robertus, Joliet 19-09 ; 2, Donte Wohlfeil, Huntley Project 19-04 ; 3, Ronnie Hennelly, Colstrip 19-00; 4, Allexander Kosel, Roberts 18-11 ; Kell Schwers, Big Timber 18-08; 6, Luke Rech 18-05.

Triple Jump 1, Allexander Kosel, Roberts 41-03; 2, Donte Wohlfeil, Huntley Project 40-05 ; 3, Shay Robertus, Joliet 38-10; 4, Ry Olson, Joliet 38-07; 5, Kell Schwers, Big Timber 38-05 ; 6, Rylan Gauthier, Park City 38-05.

Shot Put 1, Roddy Gadeberg, Colstrip 46-10; 2, Scott Bymaster, Broadview 43-07; 3, Ty Morgan, Ennis 43-00 ; 4, Waylon McKay, Huntley Project 41-05 ; 5, Jordan Marsh, Reed Point 41-04; 6, Taylor Green, Shepherd 40-02 .

Discus 1, Ty Morgan, Ennis 155-01; 2, Jordan Marsh, Reed Point 137-06; 3, Roddy Gadeberg, Colstrip 131-08; 4, Chisum Green, Shepherd 123-03; 5, Taylor Green, Shepherd 116-03; 6, Shawn Beeler, Forsyth 114-09.

Javelin 1, Ronnie Hennelly, Colstrip 166-01; 2, Drew Pike, Big Timber 159-07; 3, Connor May, Park City 152-05; 4, Tristen Salthe, Roundup 148-07; 5, Gavin Melichar, Moore 136-05; 6, Nathan Baker, Big Timber 128-06.

GIRLS

100 1, Wrenzi Wrzesinski, Ennis 13.3; 2, Maddi Merema, Shepherd 13.5; 3, Loran Murphy, Huntley Project 13.9; 4, Brenna Beckett, Broadview 13.9; 5, Rayna Laakso, Park City 14.0; 6, Carrie Cota, Roundup 14.1.

200 1, Brenna Beckett, Broadview 26.8; 2, Loran Murphy, Huntley Project 27.8; 3, Maggie Taylor, Huntley Project 29.3; 4, Krysta Saunders, Ennis 29.4; 5, Whitney McKitrick, Ennis 29.4; 6, Emma Chandler, Absarokee 29.8.

400 1, Brenna Beckett, Broadview 1:03.2; 2, Daniella Russell, Red Lodge 1:04.4; 3, BreElle Wacker, Melstone 1:05.7; 4, MyKaila Jensen, Forsyth 1:06.4; 5, Valencia Medina-Cabrera, Roundup 1:06.9; Emma Chandler, Absarokee 1:07.3.

800 1, Whitney Hanson, Colstrip 2:35.2; 2, BreElle Wacker, Melstone 2:36.6; 3, Emma Chandler, Absarokee 2:38.8; 4, Josie Jenkins, Ennis 2:45.0; 5, Kylie Schott, Broadview 2:47.7; 6, Liliana Munn, Shepherd 2:55.6.

1600 1, TyTy Mendoza, Colstrip 6:16.7; 2, Shaena Richard, Huntley Project 6:30.5; 3, Kylie Schott, Broadview 6:38.9; 4, Haylie Oberlander, Huntley Project 6:45.7; 5, Sarah Pisle, Roundup 6:48.6; 6, Alita Monsen, Broadview 6:50.0.

3200 1, BreElle Wacker, Melstone 12:14.8; 2, TyTy Mendoza, Colstrip 13:02.2; 3, Sofia Uruena, Melstone 13:40.7; 4, Teal Hatten, Joliet 13:53.0; 5, Carlee Anderson, Shepherd 14:05.9; 6, Shaena Richard, Huntley Project 14:13.3.

100 Hurdles 1, Wrenzi Wrzesinski, Ennis 16.8; 2, Carrie Cota, Roundup 17.5; 3, Rayna Laakso, Park City 18.0; 4, Ashley Gunlikson, Big Timber 19.1; 5, Taylor Connard, Huntley Project 19.5; 6, Alysa Fugal, Ennis 19.6.

300 Hurdles 1, Wrenzi Wrzesinski, Ennis 50.5; 2, Carrie Cota, Roundup 51.0; 3, Sierra Durbin, Moore 53.6; 4, Ashlyn Wood, Big Timber 58.2; 5, Taylor Connard, Huntley Project 1:00.8; 6, Alysa Fuga, Ennis.

400 Relay 1, Ennis 53.6; 2, Roundup 56.3; 3, Huntley Project 57.1; 4, Shepherd 57.5; 5, Big Timber 58.0; 6, Bridger 58.2.

1600 Relay 1, Ennis 4:36.8; 2, Roundup 4:48.9; 3, Bridger 5:01.1; 4, Big Timber 5:02.5; 5, Shepherd 5:08.9.

High Jump 1, MyKaila Jensen, Forsyth 4-10; 2, Rayna Laakso, Park City 4-10; 3, Constence Rollins 4-08; 4, Jourdain Klein, Ennis 4-08; 5, Valencia Medina-Cabrera, Roundup 4-06; 6, Carlin Gillespie, Colstrip 4-06.

Pole Vault 1, Heidi Cranford, Huntley Project 8-00; 2, Kenedy Wiggs, Columbus 7-06; 3, Emma Chandler, Absarokee 7-06; 4, Maggie Taylor, Huntley Project 7-06; 5, Camryn Ault, Columbus 7-06; 6, Danika Philpott, Ennis 7-00.

Long Jump 1, Brenna Beckett, Broadview 15-05; 2, Constence Rollins, Colstrip 15-03 ; 3, Rayna Laakso, Park City 15-03 ; 4, Daniella Russell, Red Lodge 15-03; 5, Josie Peterson, Huntley Project 14-10.00; 6, Desiree Scott, Bridger 14-04 .

Triple Jump 1, Stephanie Kreamer, Red Lodge 31-07 ; 2, Josie Peterson, Huntley Project 30-10; 3, Brenna Beckett, Broadview 30-09 ; 4, Krysta Saunders, Ennis 30-04 ; 5, Trinity Lewandowski, Colstrip 30-04; 6, Jourdain Klein, Ennis 30-03.
Shot Put 1, Kaylee Zard, Forsyth 34-05 ; 2, Cara Grewell, Park City 33-08 ; 3, Taylor Stringari, Shepherd 33-01; 4, Sarah Dunn 31-01.75; 5, Saydee Wolff, Roundup 30-09 ; 6, Chloe Hanser, Broadview 30-05 .

Discus 1, Taylor Stringari, Shepherd 104-04; 2, Kaylee Zard, Forsyth 102-07; 3, Cara Grewell, Park City 95-08; 4, Faith Nichols, Roundup 91-00; 5, Chloe Hanser, Broadview 89-10; 6, Hope Opie, Broadview 89-01.

Javelin 1, Kaylee Zard, Forsyth 107-10; 2, Brittany Frank, Park City 103-10; 3, Cara Grewell, Park City 96-05; 4, Rayna Laakso, Park City 92-00; 5, Saydee Wolff, Roundup 88-02; 6, Samantha Bonenberger, Roundup 84-00.