Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for GLJ is: 15-10
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
19-11.25Delaney BahnBozeman (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
19-03.5Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)12 Butte Invite
18-11Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)11 Butte Invite
17-10.5Faith BrennanGlacier (AA)11 Glacier-Columbia Falls Dual
17-08.5Gabbie PariniButte (AA)12 Butte Invite
17-06Brooke BerryBillings Skyview (AA)Bozeman-West-Skyview Triangular
17-05Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)11 Western Top 10 Meet
17-01.75Taylor BrisendineGlacier (AA)10 State AA
17-01.5Audrey BloomquistHelena Capital (AA)12 Helena Small Schools Meet
16-10.5Amara GrahamMissoula Sentinel (AA)11 Butte Invite
16-10.25Hailey CoeyBillings West (AA)Midland Roundtable Top 10
16-09Kennedy KanterFlathead (AA)11 State AA
16-08.5Ellie HenselMissoula Sentinel (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
16-07Cameron LeoBillings Senior (AA)11 Kelly Walsh Invitational (WY)
16-06.75Kaitlyn GilbertGreat Falls (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
16-06.5Lauryn FrideresBillings West (AA)Billings West Small Schools Meet
16-06Seely GarrettHelena (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
16-05.5Jenna JohnsonFlathead (AA)11 Archie Roe
16-05.5Braleigh GarrettButte (AA)10 Butte Invite
16-04.75Ginny KerrHelena (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
16-04Isabella PlastererBillings Senior (AA)11 Butte Invite
16-03.5Mary CorbettBozeman (AA)12 Bozeman-West-Skyview Triangular
16-03Kaia SchrederBillings West (AA)11 GFH Vs Billings West/Helena High
16-03Audrey McElmurryMissoula Sentinel (AA)10 Missoula City Meet
16-03Taylor SteinagelHelena Capital (AA)Great Falls Optimist Invitational
16-03Isabella ReedMissoula Big Sky (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
16-03McKenna KennisButte (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
16-02.5Marias OelkersBozeman (AA)11 State AA
16-02Hailey CoppingFlathead (AA)10 Flathead vs. Whitefish
16-00.5Elizabeth HeuiserHelena (AA)10 Skor DeKam
15-11.5Emily FellerHelena (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
15-11Isabella OliverBozeman (AA)10 State AA
15-10.75Paige SawyerMissoula Sentinel (AA)Glacier v. Sentinel
15-10.5Perry PaffhausenMissoula Hellgate (AA)Missoula City Meet
15-10Ryann EddinsBozeman (AA)4 B's Invitational