Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Classes:

All  AA  A  B  C  

Deep List

Cutoff for B100M is: 11.25
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
10.81Casey GunliksonSweet Grass County/Big Timber (B)12 Southern B Divisional
10.88Chance Sheldon-AllenFlathead (AA)11 State AA
10.89Keith VanderlaanCuster County/Miles City (A)12 State A
10.90Connor RyanBillings West (AA)11 Kelly Walsh Invitational (WY)
10.94Jaden FosterMissoula Sentinel (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
10.98Austin HernandezHuntley Project (B)12 Southern B Divisional
11.00Martin FarverScobey (C)12 State C
11.04Dyllyn StablerGlacier (AA)12 Glacier v. Columbia Falls
11.06Drew MorganColumbia Falls (A)12 State A
11.06Jace KlucewichFrenchtown (A)10 KLH Memorial Track Meet
11.07Ethan RennerLaurel (A)11 State A
11.09Bret MorrisHelena Capital (AA)10 Helena/Capital Crosstown
11.11Evan MajorBelgrade (A)State A
11.13Preston BranstetterLaurel (A)12 State A
11.15Daniel HenjumColumbia Falls (A)11 State A
11.15Brody GrebeMelstone (C)12 State C
11.15Jay BeagleLibby (A)10 State A
11.16Malikye SimpsonBillings Senior (AA)Eastern AA Divisionals
11.16Brock PingBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
11.16Joe OlsonBozeman (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
11.20Kameron RauserBroadwater/Townsend (B)12 Southern B Divisional
11.22Eyezayah BoroughsBillings West (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
11.23Riley KosteleckySidney (A)12 Sidney Invitational
11.24Kaedan ClewienColumbia Falls (A)12 State A
11.25Tommy MellottButte (AA)11 Eastern AA Divisionals
11.25Cooper CraigBozeman (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
11.25Clint AmbuehlBillings West (AA)Kelly Walsh Invitational (WY)
11.29Tommy CampbellColumbus (B)11 Al Walker Memorial
11.29Logan RobinsonSeeley-Swan (C)12 Big Sky/Deer Lodge/Arlee/Seeley
11.30Ryder MeyerFairfield (B)12 Northern B Divisional
11.32Asher CroyHuntley Project (B)11 Southern B Divisional
11.35Dawson AllenFairfield (B)12 Cal Wearley Memorial