Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for GLJ is: 15-10
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
19-02Delaney BahnBozeman (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
17-11Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)11 Hellgate-Sentinel-Big Sky-Butte Quad
17-11Lauren HeggenMissoula Sentinel (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
17-04.75Elena CarterHelena Capital (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
17-02.75Severine ArmstrongMissoula Hellgate (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
17-00Leah GannonFort Benton (C)11 Jim Johnson Track Meet
16-11.75Alivia WilliamsFrenchtown (A)12 MCPS Invite
16-11.75Kennedy KanterFlathead (AA)10 Flathead-Glacier Dual
16-11.5Lindsay McGreeButte Central (A)11 Big Sky/Butte/Butte Central
16-10.5Maddy ThompsonFort Benton (C)12 Choteau Acantha Invitational
16-09.5Michaela MaddenTwin Bridges (C)12 Seeley-Swan Invitational
16-09.5Alysa HenryBelgrade (A) Gallatin Valley Invitational
16-09.5Whitney MorrisonMissoula Big Sky (AA)10 Big Sky/Butte/Butte Central
16-09Sinclair OliverThree Forks (B) Gallatin Valley Invitational
16-08.75Kamden HilbornHelena (AA)12 Bozeman / Helena High / GF High Triangular
16-08Wynter DooleyBillings West (AA)12 Gary Benson Border War
16-08Faith Sullivan-BrennanGlacier (AA)10 Flathead-Glacier Dual
16-07Taylinn GarrettButte (AA)Swede Dahlberg Invitational
16-07Faith ShepardManhattan Christian (C) Gallatin Valley Invitational
16-05.5Wrenzi WrzesinskiBaker (B)11 Wibaux Invitational
16-05Cameron LeoBillings Senior (AA)10 Gary Benson Border War
16-03.5Aleeya DerlatkaBillings Skyview (AA)Billings Invitational 2018
16-03.25Morgan RadtkeDrummond (C)12 Seeley-Swan Invitational
16-03Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Gallatin Valley Invitational
16-01Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)12 Billings West Triangular
16-00.5Arianna CurtisGreat Falls (AA)12 Billings West Triangular
16-00Jenna JohnsonFlathead (AA)10 Flathead-Glacier Dual
16-00Ashton LewisStevensville (A)Florence/Darby Invitational
15-11.75Lauren BinghamMissoula Sentinel (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
15-11.5Marias OelkersBozeman (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
15-11.5Aspen GeiseFort Benton (C) Jim Johnson Track Meet
15-11Kiarah CoulterPowder River County/Broadus (C)11 Wibaux Invitational
15-10Whitney HansonColstrip (B)11 Billings Invitational 2018