Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for GHJ is: 5-1
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
5-07Lucy CorbettBozeman (AA)12 Bozeman / Helena High / GF High Triangular
5-05Madison BolesFlathead (AA)11 Kalispell Mini-Invite
5-04Morgan RadtkeDrummond (C)12 Seeley-Swan Invitational
5-03Kaci LloydHelena (AA)12 Bozeman / Helena High / GF High Triangular
5-03Aislinn OverbyBozeman (AA)12 Bozeman Triangular
5-03Kallie ZinneJoliet (B)11 Snowflake Meet
5-03Adrian SchneeGlacier (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
5-03Shelby SchweyenMissoula Sentinel (AA)11 Hellgate-Sentinel-Big Sky-Butte Quad
5-02Jadyn MaloneBillings Senior (AA)10 Laurel Invite
5-02Kailee OliversonTwin Bridges (C)12 Seeley-Swan Invitational
5-02Marissa JamesFergus/Lewistown (A)12 Gallatin Valley Invitational
5-02Delaney BahnBozeman (AA)11 Arcadia Invitational (CA)
5-02Hannah HutchisonCorvallis (A)10 Florence/Darby Invitational
5-02Terra BertschSeeley-Swan (C)10 Seeley-Swan Invitational
5-01Giliian SherrillMissoula Hellgate (AA)Helena Freshman Inv
5-01Maureen JessopCorvallis (A)11 Sapphire Twilight Invitational
5-01Jourdain KleinEnnis (C)11 Butte Invite
5-01Anna TrudnowskiButte (AA)Swede Dahlberg Invitational
5-00Cariann KunkelHamilton (A)12 Sapphire Twilight Invitational
5-00Emily MossburgLibby (B)12 Libby Time Trials
5-00Afton BranderSaint Ignatius (B)11 Seeley-Swan Invitational
5-00Sarah FaberHavre (A) Gallatin Valley Invitational
5-00Brenna OsksaPlentywood (C)10 Scottie Qualifier
5-00Karsen MurphyDawson County/Glendive (A) Glendive Quad
5-00Karolyna BuckSaint Ignatius (B)10 Jim Johnson Track Meet
5-00Ruby RossiterSheridan (C) Gallatin Valley Invitational
5-00Megan PendergastStevensville (A)12 Gene Hughes Invitational
5-00Nicole AxtmanFort Benton (C)10 Choteau Acantha Invitational