Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for BLJ is: 20-07
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
21-10.5Lattrell McCutcheonBozeman (AA)12 Bozeman Triangular
21-09Hunter NicholsonGlacier (AA)12 Flathead-Glacier Dual
21-07.5Gabe SulserBillings Senior (AA)12 Gary Benson Border War
21-04.75Ry OlsonJoliet (B)11 A Sunshine Meet
21-03.5Mark EstesGlacier (AA)12 MCPS Invite
21-03Robbie SimpsonBozeman (AA)12 Bozeman Trinagular
21-03Casey CayerRichey-Lambert (C)11 Wibaux Invitational
21-02.5Gabe LonginGreat Falls (AA)10 Bozeman / Helena High / GF High Triangular
21-01.25Allexander KoselRoberts (C)12 Snowflake Meet
21-01Lucas HarperBillings Senior (AA)12 Gary Benson Border War
21-01David KoppangLoyola Sacred Heart (B)12 Seeley-Swan Invitational
21-00Keeley BakeFairfield (B)10 Dave Tripp Memorial
20-11.5Braxton HawsBillings Senior (AA)12 Billings Invitational 2018
20-11Ryan TirrellLoyola Sacred Heart (B) Seeley-Swan Invitational
20-11Caleb FergusonHelena (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
20-11Kaleb HansonBillings West (AA)12 Billings West Quad
20-11Sean HegstadGlacier (AA)11 Flathead-Glacier Dual
20-10.5Paul JohnstoneForsyth (B)12 A Sunshine Meet
20-10.5Keenan ReynoldsHuntley Project (B)12 Billings Invitational 2018
20-10.5Marques White HorseWolf Point (B) Sidney Invitational
20-09.75Corbin WoodEnnis (C)12 Snowflake Meet
20-09.25Winston PlattBillings West (AA)12 Billings West Triangular
20-09Josh NeilButte (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
20-09Elias DewatersMissoula Sentinel (AA)11 Sentinel-Glacier Dual
20-08.5Korben CossinsBozeman (AA)12 Bozeman / Helena High / GF High Triangular
20-08.5Gordon McMillionLoyola Sacred Heart (B) Seeley-Swan Invitational
20-08.5Tucker GreenwellGreat Falls CMR (AA)11 Butte Invite
20-08Teddy KroghBillings West (AA)12 Billings Central Invitational
20-08Percy WolfeHardin (A)Billings West Quad
20-07.5Shay RobertusJoliet (B)11 A Sunshine Meet
20-07Chance Sheldon-AllenFlathead (AA)10 Flathead-Glacier Dual
20-07Drew DeckGlacier (AA)10 Sentinel-Glacier Dual