Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for B100M is: 11.25
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
10.61Damien NelsonGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls City Meet
10.82Ethan LarsonGlacier (AA)12 Whitefish ARM Invitational
10.89Casey GunliksonSweet Grass County/Big Timber (B)11 Park City/Harlo Invitational
10.89Keith VanderlaanCuster County/Miles City (A)11 John Polich Invitational
10.98Corbin WoodEnnis (C)12 Western C Divisional
11.00Kip KrebsbachCuster County/Miles City (A)12 John Polich Invitational
11.03Colin MarksPark/Livingston (A)12 Eastern A Divisional
11.07Hudson ShermerMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
11.07Phillip KniselyBillings Central (A)11 John Polich Invitational
11.08Jace KlucewichFrenchtown (A)Western A Divisional
11.14Austin HernandezHuntley Project (B)11 4B Districts
11.14Drew TurnerGlacier (AA)12 Whitefish ARM Invitational
11.16Mark EstesGlacier (AA)12 Whitefish ARM Invitational
11.17Eyezayah BoroughsBillings West (AA)11 BPS City Meet
11.19Cade JohnstoneForsyth (B)12 Park City/Harlo Invitational
11.19Kyle PatelisBillings West (AA)12 BPS City Meet
11.21Robbie SimpsonBozeman (AA)12 Bozeman Triangular
11.22Trenton AdlerPolson (A)Western A Divisional
11.23Andrew AndraCorvallis (A)12 Western A Divisional
11.23Dawson AllenFairfield (B)11 Dave Tripp Memorial
11.29Will CumleyHelena (AA)12 Skor Dekam Invitational
11.29Nate BrunettJefferson/Boulder (B)12 5B Districts
11.30Alec LovegrenSidney (A)12 John Polich Invitational
11.31Gabe SulserBillings Senior (AA)12 Billings Invitational
11.31Ian FerrisSaint Regis (C)10 Seeley-Swan Qualifier
11.32Brett RobinsonJoliet (B)12 4B Districts
11.52Tanner WoodEnnis (C)12 Western C Divisional
11.53Logan RobinsonSeeley-Swan (C)11 Seeley-Swan Qualifier