Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for GDISC is: 107-6
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
149-04Brookelyn PalinCorvallis (A)12 Western A Divisional
148-08Calla HaldorsonCorvallis (A)10 ABC Invite
139-02Lauren EmterPark/Livingston (A)12 MHSA State Meet Class A & C
136-03Madi ArnesonMissoula Sentinel (AA)11 Western Montana Top 10
132-06Paige O'TooleLaurel (A)11 MHSA State Meet Class A & C
131-02Brooke WiltbankCorvallis (A)11 Western A Divisional
130-05Brooke KearnsMissoula Big Sky (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
130-02Emily PooleHuntley Project (B)Midland Roundtable Top Ten
128-01Hailey PooleHuntley Project (B)12 West High Quad
127-10Nikki KruegerGlacier (AA)12 Western Montana Top 10
127-05Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
126-01LaKeema WilliamsBillings West (AA)Eastern AA Divisional
125-01Jessica ThompsonPlains (C)11 Western Montana Top 10
124-08Payton TillotsonVictor (C)12 Western B-C Divisional
122-08Savanna WalkerCuster County/Miles City (A)12 MHSA State Meet Class A & C
122-03Bridget KellyManhattan Christian (C)11 MHSA State Meet Class A & C
121-11Kaylee BeerGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
120-10Alye FjellPowell County/Deer Lodge (B)12 Western B-C Divisional
120-06Kailan RocheleauHamilton (A)12 ABC Invite
119-05Adeline RichardsonFrenchtown (A)12 ABC Invite
119-04Kylie ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)12 MHSA State Meet Class A & C
118-04Coya NackFort Benton (C)12 Belt-Fairfield All-Comers 2
117-05Kenzie JohannesBillings West (AA)10 Butte Invite
115-07Lilia RenovaBillings Senior (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
115-07Taylor LaumeyerNashua (C)11 Eastern C Divisional
114-03Courtney MitchellGlacier (AA)12 Columbia Falls-Glacier Dual
114-01Micalann McCreaRonan (B)11 MHSA State Meet Class AA & B
113-09Kylie FrohlichMissoula Sentinel (AA)11 Butte Invite
113-08Shyanne ClarkGeraldine (C)11 Belt-Fairfield All-Comers 2
113-05Caroline DimichBillings Senior (AA)12 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
113-02Chasitie RollinsColstrip (B)11 3B Districts
112-07Kara AltmillerPlains (C)11 Eureka Invitational
112-07Kristen NashHavre (A)12 Cal Wearley Memorial
111-10Lainee HillBroadwater/Townsend (B)11 KLH INV.
111-09Brynley FitzgeraldBeaverhead County/Dillon (A)11 Gene Hughes Invitational
111-08Gabriella HagenGreat Falls CMR (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
111-08Tarissa PhippsGarfield County/Jordan (C)12 District 4-C
111-08Chloe HanserBroadview-Lavina (C)11 Tri-Valley Meet
111-00Olivia KoberSidney (A)10 Sidney Invitational
110-07Amy Fjell-HaganPowell County/Deer Lodge (B)Florence-Darby Invite
110-00Hope OpieBroadview-Lavina (C)12 District 6-C Meet
109-10April CrossBillings Senior (AA)12 Great Falls Optimist Club Invite
108-10Brooke ElliotChinook (C)12 North/East Top 10
108-10Kylie LundayMissoula Hellgate (AA)10 Butte Invite
108-06Tionna SchwendSheridan (C)12 Western B-C Divisional
108-04Korissa HarmonBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
107-08Megan RouaneColumbus (B)12 District 4B Meet