Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for G3200M is: 12:25
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
10:15.21Annie HillSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
10:26.05Camila NoeSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
10:28.26Annie HillGlacier (AA)11 Flathead-Glacier Dual
10:47.57Camila NoeBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
10:55.45Ella DegrandpreSea Level Times ()10 Arcadia Invitational (CA)
10:55.60Bryn MorleyBigfork (B)11 Whitefish ARM Invitational
10:55.90Tiahna VladicBillings Senior (AA)10 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
10:56.69Pipi EitelBelgrade (A)12 MHSA State Meet Class A & C
11:06.53Ella DegrandpreMissoula Hellgate (AA)10 MHSA State Meet Class AA & B
11:08.46Piper MeuwissenBozeman (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
11:12.89Kenenni WiegandSea Level Times ()12 Arcadia Invitational (CA)
11:15.84Ellee BeckerSea Level Times ()11 Arcadia Invitational (CA)
11:19.90Joby RosenleafButte (AA)12 MHSA State Meet Class AA & B
11:20.13Bea FrissellPolson (A)10 Western Montana Top 10
11:23.02Alex MooreBozeman (AA)Eastern AA Divisional
11:23.50Phoebe JacquesBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
11:28.94Kimberly PeacockColumbia Falls (A)MHSA State Meet Class A & C
11:34.94Ellee BeckerMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
11:36.65Morgan VoslerCuster County/Miles City (A)11 Glendive Elks Meet
11:37.37Terra TromBozeman (AA)Eastern AA Divisional
11:37.68Elise StearnsMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisional
11:37.88Katie MunroMissoula Hellgate (AA)Western AA Divisional
11:39.37Makenna EdwardsMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
11:40.16Molly MacDonaldMissoula Sentinel (AA)12 Western Montana Top 10
11:43.68Kenenni WiegandBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10 Meet_
11:46.52Jacie SchmalzHamilton (A)12 Western Montana Top 10
11:49.04Alyssa PlantHelena (AA)Western AA Divisional
11:49.10Annabella AlineGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
11:49.80Zoe EberspecherBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
11:49.85Jaylyn HallgrimsonBillings Senior (AA)10 SkorDeKam Invitational
11:50.67Hannah Rohrer-FitzhughHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
11:51.09Alana TonidandelHelena Capital (AA)11 SkorDeKam Invitational
11:52.07Emily KuehnDawson County/Glendive (A)11 Glendive Elks Meet
11:52.77Wren CilimburgMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe
11:53.28Jade HallgrimsonBillings Senior (AA)10 Billings City Meet
11:53.58Anya YoungBigfork (B)10 Archie Roe
11:55.98Bridget BoyleBozeman (AA)10 Bozeman Invitational
11:56.30Averi ParkerWest Yellowstone (C)Western B-C Divisional
11:59.99Kendal BarrieBillings West (AA)10 Great Falls Optimist Club Invite
12:00.32Lucy WagnerBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top Ten
12:00.36Gracie LangDarby (C)Western Montana Top 10
12:02.86Halle SampsonBillings West (AA)Midland Roundtable Top Ten
12:04.29Sarah PasseyHamilton (A)MHSA State Meet Class A & C
12:09.76Charlie BellrockHardin (A)Glendive Elks Meet
12:12.10Laina HallBozeman (AA)11 Skyview Quad Senior, Bozeman, Skyview
12:13.35Molly SitterPolson (A)10 Archie Roe
12:14.88L'Tia LawrenceHarlem (B)North/East Top 10
12:15.08Natalie YocumArlee (C)10 MHSA State Meet Class A & C
12:15.30Lilli DayCorvallis (A)Western A Divisional
12:18.87Christina EikeCascade (C) Northern C Divisional
12:19.27Katelyn McKayHelena (AA)10 Western AA Divisional
12:21.91Hannah MartinCorvallis (A)Sapphire Twilight Meet
12:22.58Ella GreenbergWhitefish (A)10 MHSA State Meet Class A & C
12:22.81Sara JensenBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
12:23.32Naima CrowlPolson (A)11 Archie Roe
12:23.38Brianna HawthorneBozeman (AA)12 Gallatin Valley Invitational
12:23.59Kita WeingartWinnett-Grass Range (C)12 Northern C Divisional
12:23.98Jessica DeWitMissoula Sentinel (AA)Western AA Divisional
12:24.24Hannah MadsenManhattan (B) MHSA State Meet Class AA & B
12:24.58Grace WyseBroadwater/Townsend (B)12 Southern B Divisional
12:24.77Kelsey MuellerMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
12:25.51Ashley McCreadyRonan (B) 6B Districts
12:31.60Sabrina BryantDrummond (C) Western C Divisional