Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

Cutoff for BPV is: 12-09
*** Athletes may be added outside the cutoff toward the end of the year to have 6+ in each class.
MarkAthleteSchoolYearMeet
16-00Garrison HughesSidney (A)11 Dickinson Coca Cola
15-04Lincoln YoungManhattan Christian (C)11 District 11C Meet
15-04Tyler GurchiekBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
15-01Scott WacaserBillings Skyview (AA)12 SkorDeKam Invitational
14-03Ethan MackayHelena Capital (AA)11 CHS vs GFH/Big Sky
14-00Ben WindauerColumbia Falls (A)11 Western A Divisional
14-00Losha SchroederThompson Falls (B)11 Thompson Falls Invitational
14-00Ty PetersonButte (AA)11 Eastern AA Divisional
13-07Austin GreenColumbia Falls (A)11 Western A Divisional
13-06Vincent DavisonBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
13-06Dave MillerBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisional
13-06Jacob HoferHelena Capital (AA)11 MHSA State Meet Class AA & B
13-06Wyatt HeringerSidney (A)10 MHSA State Meet Class A & C
13-00Garrett StrineThompson Falls (B)12 MHSA State Meet Class AA & B
13-00Cole McCloudManhattan (B)12 District 5B Meet
13-00Seth GossettColumbia Falls (A)11 MHSA State Meet Class A & C
13-00Tracer StoneManhattan (B)11 Gallatin Valley Invitational
13-00Quinn WhitmusWolf Point (B)11 MHSA State Meet Class AA & B
13-00Cannan SmithLincoln County/Eureka (B)12 Lincoln County Meet
13-00Brett RobinsonJoliet (B)11 District 4B Meet
13-00Caleb FergusonHelena (AA)11 CMR/Helena High
13-00Jared CraigLaurel (A)12 MHSA State Meet Class A & C
13-00Rylan WilcoxMissoula Big Sky (AA)11 Western Montana Top 10
12-06Tehl KingHelena Capital (AA) State AA
12-06Jaden MacNeilFlathead (AA)10 Western AA Divisional
12-06Matt PennerBelgrade (A)12 Livingston Senior Meet
12-06Will WissenbachCorvallis (A)12 Polson ABC Invitational
12-06Zach KasselderWhitefish (A)12 Archie Roe Invitational
12-06Nate JohnstonBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
12-06Collin McGuyerRonan (B)12 State B
12-06Jameson SlevinBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
12-06Carver ThompsonLaurel (A)12 Laurel Quad
12-06Parker DeanSidney (A)12 Dickinson Coca Cola Meet (ND)
12-06Sawyer SillikerWhitefish (A)12 Columbia Falls Invitational
12-06Jace AlmanzaBillings Senior (AA)10 SkorDeKam Invitational
12-06Landers SmithCharlo (C)10 Big Sky Invitational
12-06Evan CarterButte (AA)10 Butte Invitational 5/6
12-06Carson WeedenFergus/Lewistown (A)Jock Stop Meet
12-00Zachary RiphenburgCascade (C) Cascade Top 10 Meet_
12-00Hunter WoodwardLincoln (C) Florence/Darby Invitational
12-00Owen NelsonSavage (C) Gene Nelson Memorial Invitational
12-00Carson NorskogStanford-Geyser (C) Northern C Divisional
12-00Nate HarrisPlentywood (C) Baker Invitational