Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
36-07.75Sophia StilesMalta (B)11 2B Districts
36-06Autry HannumBozeman (AA)11 Eastern AA Divisionals
36-04.5Abi FiskeGlacier (AA)11 Whitefish A.R.M.
36-04Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)12 State AA
36-04Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)Helena Freshman Invitational
36-03Abby DodgeButte (AA)11 Western Top 10 Meet
35-10.5Rachael McGreeButte Central (A)11 State A
35-08.5Jedera LiddellBillings Skyview (AA)11 State AA
35-08.25Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
35-05.25Tyler OlsonBozeman (AA)11 State AA
35-04.5Alexa ArthunManhattan (B)11 MidLand Round Table Top Ten
35-04Mariah HinsonStevensville (A)11 Western Top 10 Meet
35-03Shelby BrowningWinnett (C)12 Cascade Top 10
35-02Mijah McLeodButte (AA)12 Bozeman vs Butte
35-02Baylie DuceHamilton (A)12 KLH Memorial
35-02Jourdain KleinEnnis (C)Western Top 10 Meet
35-1Wynter DooleyBillings Senior (AA)10 Billings Public Schools City Meet
34-11.5Lee CamelRonan (B)11 KLH Memorial
34-10Alexandra LynchBozeman (AA)11 Eastern AA Divisionals
34-09.5Shey HannumThompson Falls (B)12 Western Top 10 Meet
34-09Savannah PerschonHelena Capital (AA)12 Great Falls High - Butte - Helena Capital
34-07Kennadi BradshawBozeman (AA)11 State AA
34-06.5Claire BohnsackMissoula Sentinel (AA)12 Butte Invite
34-06.5Caitlin CarmodyButte (AA)11 Eastern AA Divisionals
34-06Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)10 MHSA Class A Championships
34-06Carly HergettArlee (C)11 Jim Johnson Invitational
34-06Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)10 Frenchtown Invitational
34-06Morgan RadtkeDrummond (C)10 KLH Memorial
34-05.75McKenna WendtButte (AA)10 Eastern AA Divisionals
34-05.5Desiree ScottBridger (C)Tri-Valley Track Meet
34-05Autumn RoundFlorence-Carlton (B)11 MHSA Class B Championships
34-03.25Abigail EllisonChinook (C)10 State C
34-03Taylor SalonenGlacier (AA)12 Kalispell Invite
34-02.5Stephanie KreamerRed Lodge (B)12 MHSA Class B Championships
34-02.5Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)10 Billings Senior Meet
34-02Jaclyn BohmerColumbia Falls (A)12 MHSA Class A Championships
34-01.25Marley ManoukianMalta (B)12 MHSA Class B Championships
34-01Breann DuceHamilton (A)12 KLH Memorial
34-01Jordyn SchweyenMissoula Sentinel (AA)10 Missoula Quad
33-10.75Josie PetersonHuntley Project (B)Yellowstone Bank Freshman Invitational
33-10.5Taylar GreeneHelena Capital (AA) Western AA Divisonal
33-10.25Kallie ZinneJoliet (B)Southern B Divisional
33-09.5Mikaela DucharmePolson (A)Lake County
33-07.5Bailey VolbrechtBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
33-07MacKinzie VerkePark City (C)11 Stillwater Track Meet
33-06.25Reilly RostadHamilton (A)11 MHSA Class A Championships
33-06Brenna BeckettBroadview-Lavina (C)12 Tri-Valley Track Meet
33-06Reese NissenBigfork (B)10 Western B Divisonal
33-05.5Kyra WoodBeaverhead County/Dillon (A)12 John Tomich Invitational
33-04.25Sarah EarleyPowder River County/Broadus (C)11 Fairview HS Invitational