Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
18-02.75Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)12 MCPS Invite
17-11.75Delaney BahnBozeman (AA)Helena Skor/DeKam Invitational
17-09Sophia StilesMalta (B)11 Fergus Twilight Track Invitational
17-06.5Rachael McGreeButte Central (A)11 Butte Invite
17-05.5Abby DodgeButte (AA)11 State AA
17-05.5Brynn McChesneyGlacier (AA)11 State AA
17-05Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)State AA
17-04.5Brook KolarLoyola Sacred Heart (B)12 KLH Memorial
17-04Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisonal
17-04Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
17-03.5Daniella RussellRed Lodge (B)12 Sunshine
17-03.25Shelby SchweyenMissoula Sentinel (AA)State AA
17-03Autry HannumBozeman (AA)11 MidLand Round Table Top Ten
17-00.5Alexa ArthunManhattan (B)11 MidLand Round Table Top Ten
17-00Shelby BrowningWinnett-Grass Range (C)12 State C
17-00Alexandra LynchBozeman (AA)11 Bozeman vs Butte
16-11.5Carly HergettArlee (C)11 District 14C
16-10.75Reilly RostadHamilton (A)11 Bob Reed RCIA Meet
16-10Rain RehbeinRichey-Lambert (C)11 District 2C HS
16-09.5Shae FisherCircle (C)12 Eastern C Divisional
16-09.5Camille LandonBozeman (AA)11 State AA
16-09Halie WarrenCuster County/Miles City (A)12 Sidney Invitational
16-08.25Jordan KulczykGlasgow (B)11 Sidney Invitational
16-08Shey HannumThompson Falls (B)12 MCPS Invite
16-07.5Taylor BessHamilton (A)12 Western Top 10 Meet
16-06.75Claire FicklerDrummond (C)11 State C
16-06.25Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
16-06Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)10 Butte/Big Sky/Sentinel
16-06Ceci BensonLoyola Sacred Heart (B)10 KLH Memorial
16-05.75Ember SchwindtCascade (C)11 State C
16-05.5Alysa HenryBelgrade (A)10 Senior Night
16-05Madison HillSaint Regis (C)11 District 14C
16-05Lee CamelRonan (B)11 KLH Memorial
16-05Rayna LaaksoPark City (C)11 Sunshine
16-04.5Taya DefranceHarrison (C)12 State C
16-03.5Sage CollinsPowder River County/Broadus (C)11 Sidney Invitational
16-03.5Lindsay McGreeButte Central (A)Senior Night
16-03.25Hannah BakkenWibaux (C)12 State C
16-03Abi FiskeGlacier (AA)11 Archie Roe Invitational
16-03Ember SchwindtCascade (C)11 District 10C
16-03Taylor LudwigLaurel (A)11 Colstrip Invite
16-02.5Severine ArmstrongMissoula Hellgate (AA)10 Archie Roe Invitational
16-02Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
16-02Mariah HinsonStevensville (A)11 ABC Invitational
16-01.75Leah GannonFort Benton (C)SSHS INV.
16-01.5Allie GagnonFlathead (AA)11 Kalispell Invite
16-01Hayle SundquistBeaverhead County/Dillon (A)10 Frenchtown Invite
16-00.75Constence RollinsColstrip (B)11 Baker Quad and JV meet
16-00.5Calla HaldorsonCorvallis (A)ABC Invitational
16-00.5Lauren BinghamMissoula Sentinel (AA)10 Butte Invite
16-00Claire BohnsackMissoula Sentinel (AA)12 Butte Invite
16-00Ellie JohnsonColumbia Falls (A)12 Whitefish A.R.M.
16-00Madde BolesFlathead (AA)Western AA Freshman Meet
15-11.75Breann DuceHamilton (A)12 Western A Divisionals
15-11.5Claire FicklerDrummond (C)11 District 13-C & 6-B
15-11.25Aubrey BraunBillings Skyview (AA)11 Eastern AA Divisionals
15-11.25Brenna BeckettBroadview-Lavina (C)12 Absarokee Meet
15-11Kyndall PetersenBeaverhead County/Dillon (A)10 Senior Night
15-11Bailey PetersonWestby-Grenora (C)11 District 2C HS
15-10.75Kiarah CoulterPowder River County/Broadus (C)Sidney Invitational
15-10.5Baylie DuceHamilton (A)12 Sapphire Twilight Meet
15-10.5Alex VeltkampManhattan Christian (C)10 Manhattan Christian Invitational
15-10.5Lenora CampbellPowell County/Deer Lodge (B)12 Big Sky 5 Team
15-10.25Elissa LindHardin (A)12 Eastern A Super Divisionals
15-10Desiree ScottBridger (C)State C
15-10Krysten MossburgLibby (A)12 Lincoln County Meet
15-10Jaley WyseDawson County/Glendive (A)10 Glendive Elks Meet
15-10Jillian NitschelmGlacier (AA)10 Archie Roe Invitational