Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
154-11Leah ThompsonPlains (B)12 State C
132-08Brookelyn PalinCorvallis (A)11 Western A Divisionals
132-05Hailey PooleColstrip (B)11 Sidney Invitational
130-09Keaunna MasonHardin (A)12 Eastern A Divisional
130-05Lauren EmterPark/Livingston (A)11 Eastern A Divisional
129-05Calla HaldorsonCorvallis (A)State A
124-10Nikki KruegerGlacier (AA)11 Whitefish A.R.M.
123-07Jessica ThompsonPlains (B)10 District 14C
123-00Savanna WalkerCuster County/Miles City (A)11 State A
122-09Payton TillotsonStevensville (A)11 State A
120-09Halie KananenHelena Capital (AA)12 State AA
120-05Abbie LohofLaurel (A)12 MidLand Round Table Top Ten
119-08Paige O'TooleLaurel (A)10 Jock Stop Meet
119-02Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)10 Butte Invite
118-00Kaylee ZardForsyth (B)12 State B
117-03Ellie JohnsonColumbia Falls (A)12 State A
116-02Taylor StringariShepherd (B)12 Park City/Harlowton Invitational
115-08Emerald TothBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
115-07Kailan RocheleauHamilton (A)11 Western A Divisionals
115-02Kelsey PhilpottFrenchtown (A)12 Western A Divisionals
114-09Kaylee BeerGreat Falls CMR (AA)10 Great Falls City Meet
114-05Cara GrewellPark City (C)12 State C
114-05Kylie ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)11 MCPS Invite
114-03Kylie GreenwellGreat Falls CMR (AA)12 State AA
114-02Shanna FloerschingerHelena (AA)12 Helena CMR Bozeman
113-08Courtney MitchellGlacier (AA)11 State AA
113-06Miranda CampbellBigfork (B)12 State B
113-03Celestia HammondBillings Skyview (AA)11 Skyview
113-00Melanie GassawayGlacier (AA)12 State AA
111-08Kenzie JohannesBillings West (AA)Skyview/West High/Bozeman High
110-11Lily HueninkPlains (B)12 State C
110-10Danielle SteinleySidney (A)12 North/East Top 10
110-07Molly LittleBillings Skyview (AA)12 Skyview/Butte/West High
110-07August StackMissoula Sentinel (AA)12 Butte Invite
110-00Madi ArnesonMissoula Sentinel (AA)10 MCPS Invite
109-04Meagan KeyHelena Capital (AA)12 Great Falls High - Butte - Helena Capital
109-03Alayna JohnsonJefferson/Boulder (B)12 KLH Memorial
108-11Bridget KellyBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
108-10Coya NackGeraldine (C)11 Northern C Divisional
108-01Kodie ChristianSunburst (C)11 Cut Bank Booster Invitational
107-11Hope OpieBroadview-Lavina (C)12 State C
107-08Megan RouaneColumbus (B)11 Roundup/Park City
107-07Lilia RenovaBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
107-00Shana CosbyGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls City Meet
107-00Sheridan SpicherNorth Star (C)11 SSHS INV.
106-10Emelyne NevilleCorvallis (A)12 Western A Divisionals
106-05Chelsea ChaputPowell County/Deer Lodge (B)District 13-C & 6-B
106-01Baylee BairBroadwater/Townsend (B)10 Manhattan Christian Invitational
106-1Adele BorlandBillings West (AA)12 Billings Public Schools City Meet
105-11Elisa HautalaBaker (B)12 District 3-B Meet
105-09Brooke WiltbankHamilton (A)10 MHSA Class A Championships
105-04Lindsay BensonManhattan Christian (C)12 District 11/12-C
105-04April CrossBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisional
105-03Adeline RichardsonFrenchtown (A)11 CFHS Iceberg Invite
105-01Claire BohnsackMissoula Sentinel (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet