Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
56.90Carly SmiedalaHelena (AA)12 Western AA Divisional
57.04Christina AragonBillings Senior (AA)12 Butte Invite
58.00Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
58.10Alex VeltkampManhattan Christian (C)10 Western C Divisonal
58.29Paige HarrisPlentywood (B)12 State C
58.52Pipi EitelBelgrade (A)11 Helena Gt. Falls Belgrade
58.68Annie HillGlacier (AA)10 Western AA Divisional
58.69Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)12 State C
58.80Kim ParsellShelby (B)12 MHSA Class B Championships
58.93Leah GannonFort Benton (C)State C
59.02Anna BeckBillings Skyview (AA)12 State AA
59.11Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)11 State AA
59.34Payton DurocherChoteau (B)11 MHSA Class B Championships
59.36Olivia BurgadMissoula Sentinel (AA)12 State AA
59.55Haile NorredBigfork (B)10 Archie Roe Invitational
59.68Madison LiechtyMissoula Sentinel (AA)12 State AA
59.81Alex BohlmanSeeley-Swan (C)11 State C
59.87Alexa ArthunManhattan (B)11 Butte Invite
59.89Madison PatrickPark/Livingston (A)11 MidLand Round Table Top Ten
1:00.14Lydia KryshakWhitefish (A)10 ABC Invitational
1:00.23Lily MercerSeeley-Swan (C)State C
1:00.30Tiahna VladicBillings Senior (AA)Billings Public Schools City Meet
1:00.45Claire FicklerDrummond (C)11 State C
1:00.47Ally MartinHarlowton (C)11 State C
1:00.52Maddie BrockelBillings West (AA)10 Helena Skor/DeKam Invitational
1:00.68Sydney BlainBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
1:00.71Heidi NislyCorvallis (A)11 MHSA Class A Championships
1:00.73Danielle DevlinGreat Falls (AA)10 Eastern AA Divisionals
1:00.75Caitlin HoeffnerBroadwater/Townsend (B)12 MHSA Class B Championships
1:00.76Mattison McAnalyBigfork (B)12 MHSA Class B Championships
1:00.76Maggie SmiedalaHelena (AA)10 Helena Gt. Falls Belgrade
1:00.79Brenna BeckettBroadview-Lavina (C)12 Southern C Divisional Meet
1:00.81Hannah CollinsGreat Falls (AA)11 Eastern AA Divisionals
1:00.84Penny JessopCorvallis (A)11 Western A Divisionals
1:00.87Elsa SveenBozeman (AA)11 MidLand Round Table Top Ten
1:00.90Ahna KreitingerGlacier (AA)11 Western AA Divisional
1:00.94Kaitlin WrideFlathead (AA)10 Flathead-Whitefish Dual
1:00.95Mariah WittmanBillings Central (A)12 John Polich Cowgirl/Cowboy Invitational Track Meet
1:00.99Taylor LudwigLaurel (A)11 MHSA Class A Championships
1:01.17Bailey SmithGlacier (AA)11 Flathead vs. Glacier
1:01.18Alex SimensenGlasgow (B)12 MHSA Class B Championships
1:01.29Scotti RobinsonBaker (B)11 MHSA Class B Championships
1:01.29Bailey PetersonWestby-Grenora (C)11 Eastern C Divisional
1:01.33Ashley RevisArlee (C)10 District 14C
1:01.35Brooke EndyBillings West (AA)12 Billings West Quad 4/12
1:01.53Lindsten HookBozeman (AA)10 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
1:01.56Maysee WhitneyBillings Senior (AA)10 Butte Invite
1:01.79Jessica RatyBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisionals
1:01.83Lauren SchulzWhitefish (A)Western A Divisionals
1:01.91Madelyn MariegardHelena (AA)Western Top 10 Meet
1:01.96Jaree ManeFergus/Lewistown (A)12 Eastern A Super Divisionals
1:01.98Savannah SternChoteau (B)11 MHSA Class B Championships
1:02.00Autumn RoundFlorence-Carlton (B)11 MHSA Class B Championships
1:02.00Bryn MorleyBigfork (B)10 Eureka Invitational