Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
10:22.10Christina AragonBillings Senior (AA)12 Billings Public Schools City Meet
10:31.14Annie HillGlacier (AA)10 Flathead vs. Glacier
10:31.82Bailee ParkerWest Yellowstone (C)12 State C
10:47.71Tiahna VladicBillings Senior (AA)State AA
10:48.12Ella DegrandpreMissoula Hellgate (AA)State AA
10:49.58Piper MeuwissenBozeman (AA)11 State AA
10:58.90Camila NoeBozeman (AA)10 State AA
11:02.20Gillian ManessFlathead (AA)12 Missoula Triangular
11:06.47Molly MacDonaldMissoula Sentinel (AA)11 State AA
11:09.97Kenenni WiegandBozeman (AA)11 State AA
11:17.09Kim ParsellShelby (B)12 1B Districts
11:18.07Kaitlin WrideFlathead (AA)10 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
11:24.32Laina HallBozeman (AA)10 Helena Skor/DeKam Invitational
11:24.85Ellee BeckerMissoula Hellgate (AA)10 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
11:30.66Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)11 Missoula Triangular
11:32.66Jaylyn HallgrimsonBillings Senior (AA)State AA
11:32.66Jade HallgrimsonBillings Senior (AA)Eastern AA Divisionals
11:35.99Baylee GreenRoundup (B)12 State B
11:36.37Lucy WagnerBozeman (AA)10 Eastern AA Divisionals
11:36.54Madison LiechtyMissoula Sentinel (AA)12 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
11:40.56Courtney HuttonBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisionals
11:43.10Jacie SchmalzHamilton (A)11 MCPS Invite
11:43.35Wren CilimburgMissoula Hellgate (AA) Western AA Freshman Meet
11:46.42Makenna EdwardsMissoula Big Sky (AA)Greg Rice Missoula City Meet
11:49.51Phoebe JacquesBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
11:51.47BreElle WackerMelstone (C)11 Southern C Divisional
11:54.01Stephanie RobbinsSeeley-Swan (C)12 State C
11:54.56Barrett GrayWhitefish (A)12 State A
11:55.79Morgan VoslerCuster County/Miles City (A)10 State A
11:57.30Kita WeingartWinnett (C)11 Northern C Divisional
11:57.33Miranda FosterMissoula Hellgate (AA)12 Missoula Triangular
11:57.64Allison MonahanMissoula Hellgate (AA)12 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
12:00.82Joby RosenleafButte (AA)11 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
12:02.46Zoe EberspecherBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
12:02.58Peyton LippBillings West (AA)MidLand Round Table Top Ten
12:05.08Grace WyseBroadwater/Townsend (B)11 State B
12:05.19Annabelle OlsenBillings West (AA)10 Billings Public Schools City Meet
12:06.69Anya YoungBigfork (B)Kalispell Invite
12:08.95Ashley McCreadyRonan (B)11 MHSA Class B Championships
12:09.98Courtney HallockLaurel (A)12 Jock Stop Meet
12:10.84Tayler FactorColstrip (B)3B Districts
12:11.22Natalie YocumArlee (C)State C
12:11.95TyTy MendozaColstrip (B)Southern B Divisional
12:17.55Kendyl PiersonPark/Livingston (A)11 MHSA Class A Championships
12:18.71Kelsey MuellerMissoula Sentinel (AA)10 MCPS Invite
12:19.33Alana TonidandelHelena Capital (AA)10 Helena Skor/DeKam Invitational
12:20.67Lauren ThorstensonLibby (A)Western B & C Divisional
12:22.81Christina EikeHobson (C)10 State C
12:23.15Abby McBroomHelena Capital (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational
12:23.80Mystic StrikerMalta (B)10 2B Districts
12:24.14Sadie WilsonFlathead (AA)Flathead-Whitefish Dual
12:24.29Tyann TottenLibby (A)11 Western B & C Divisional
12:24.62Ameila WoodAnaconda (A)12 SSHS INV.
12:24.72Molly SitterPolson (A)Sapphire Twilight Meet