Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
43.79Morgan EvansGreat Falls (AA)11 State AA
44.48Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)12 State AA
45.05Alexa ArthunManhattan (B)11 MidLand Round Table Top Ten
45.31Audri DemarsBillings West (AA)11 State AA
45.46Sophia StilesMalta (B)11 State B
45.50Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)12 State C
45.66Julia ZidackBozeman (AA)12 State AA
45.81Brittney MarosokBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
45.82Mattison McAnalyBigfork (B)12 State B
45.91Michaela JohnsonBillings West (AA)12 MidLand Round Table Top Ten
45.96Wrenzi WrzesinskiEnnis (C)State C
46.06Pipi EitelBelgrade (A)11 State A
46.18Syd SteeleMissoula Sentinel (AA)11 State AA
46.40Kailee StoppelBillings West (AA)10 Eastern AA Divisionals
46.61Shelby PhilippsGreat Falls CMR (AA)11 State AA
46.67Ahna KreitingerGlacier (AA)11  Glacier v. Great Falls Dual
46.77Tavy FindonBillings Senior (AA)State AA
47.08Scotti RobinsonBaker (B)11 North/East Top 10
47.09Mariah StoltzValier (C)12 State C
47.25Maysee WhitneyBillings Senior (AA)10 State AA
47.28Taya DefranceHarrison (C)12 State C
47.30Desiree ScottBridger (C)State C
47.35Megan PendergastStevensville (A)10 State A
47.45Shey HannumThompson Falls (B)12 District 7B
47.60Payton DurocherChoteau (B)11 State B
47.67Kaitlyn CasazzaColumbia Falls (A)11 State A
47.72Kaitlyn BirdFort Benton (C)11 State C
47.74Jaley WyseDawson County/Glendive (A)10 State A
47.85Josie D'AgostinoBozeman (AA)12 MidLand Round Table Top Ten
47.93Carrie CotaRoundup (B)12 State B
47.94Elsa SveenBozeman (AA)11 Butte Invite
47.97Allie SchulzWhitefish (A)12 ABC Invitational
48.27Ciera WingoGranite/Philipsburg (C)12 13C Districts
48.33Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)Greg Rice Missoula City Meet
48.36Abigail HarmonHelena Capital (AA) State AA
48.40Teresa PattenHelena Capital (AA)12 State AA
48.41Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)10 Western B Divisonal
48.57Joselyn KetchumBillings Senior (AA)Yellowstone Bank Freshman Invitational
48.67Marissa JamesFergus/Lewistown (A)10 State A
48.71Mikayla JeffersonHardin (A)12 Eastern A Divisional
48.75Logan HuebschHavre (A)10 Whitefish A.R.M.
48.79Ember DrivdahlHobson (C)12 Northern C Divisional
48.80Sara AndersonBelt (C)11 State C
48.85Katie ElligBozeman (AA)10 Eastern AA Divisionals
48.93Ellie DeWanWhitefish (A)10 ABC Invitational
48.95Kamryn ScullyPowell County/Deer Lodge (B)State B
48.97Shelby BranstetterPark City (C)11 State C
48.98Marley ManoukianMalta (B)12 North/East B Divisional
49.00Cheyenne NagyCharlo (C)11 Western C Divisonal