Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
4:43.51Christina AragonBillings Senior (AA)12 State AA
4:44.67Annie HillGlacier (AA)10 Great Falls Optimist Invitational
4:54.24Bryn MorleyBigfork (B)10 Western Top 10 Meet
4:57.09Bailee ParkerWest Yellowstone (C)12 State C
4:57.61Tiahna VladicBillings Senior (AA)State AA
4:58.66Kaitlin WrideFlathead (AA)10 State AA
5:01.38Piper MeuwissenBozeman (AA)11 State AA
5:03.31Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)11 State AA
5:04.28Madison LiechtyMissoula Sentinel (AA)12 State AA
5:05.55Molly MacDonaldMissoula Sentinel (AA)11 Greg Rice
5:05.59Gillian ManessFlathead (AA)12 State AA
5:06.42Ella DegrandpreMissoula Hellgate (AA)Greg Rice Missoula City Meet
5:08.24Camila NoeBozeman (AA)10 State AA
5:09.63Kim ParsellShelby (B)12 Archie Roe
5:11.22Jade HallgrimsonBillings Senior (AA)State AA
5:11.79Kenenni WiegandBozeman (AA)11 State AA
5:12.81Ellee BeckerMissoula Hellgate (AA)10 Greg Rice Missoula City Meet
5:14.00Jaylyn HallgrimsonBillings Senior (AA)State AA
5:14.59Laina HallBozeman (AA)10 State AA
5:15.94Jacie SchmalzHamilton (A)11 State A
5:16.14Nicole BoumaFlathead (AA)11 State AA
5:16.19Jessica ElmerLaurel (A)11 Eastern A Divisional
5:16.83BreElle WackerMelstone (C)11 MidLand Round Table Top Ten
5:17.53Heidi NislyCorvallis (A)11 State A
5:19.57Zoe EberspecherBozeman (AA)10 State AA
5:20.49Stephanie RobbinsSeeley-Swan (C)12 State C
5:21.77Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)11 CMR/Flathead
5:21.87Annabelle OlsenBillings West (AA)10 MidLand Round Table Top Ten
5:21.98Bailey SmithGlacier (AA)11 Kalispell Invite
5:22.11Bea FrissellPolson (A)Western A Divisionals
5:24.35Alex VeltkampManhattan Christian (C)10 State C
5:25.40Kaitlyn BirdFort Benton (C)11 State C
5:25.76Allison MonahanMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
5:26.05Anya YoungBigfork (B)SSHS INV.
5:26.17Makenna EdwardsMissoula Big Sky (AA)GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
5:26.51Joby RosenleafButte (AA)11 GREAT FALLS OPTIMIST CLUB WOMENS INVITATIONAL TRACK MEET
5:26.62Baylee GreenRoundup (B)12 State B
5:27.43Kendyl PiersonPark/Livingston (A)11 State A
5:27.56Morgan VoslerCuster County/Miles City (A)10 State A
5:27.75Barrett GrayWhitefish (A)12 State A
5:28.15Courtney HuttonBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisionals
5:29.94Kimberly EarhartPlains (B)12 KLH Memorial
5:30.02Natalie YocumArlee (C)State C
5:31.82Grace WyseBroadwater/Townsend (B)11 State B
5:32.14Ashley McCreadyRonan (B)11 State B
5:33.04Grace McDonnellBroadwater/Townsend (B)10 State B
5:33.17Lauren ThorstensonLibby (A)State B
5:33.92Courtney HallockLaurel (A)12 John Polich Cowgirl/Cowboy Invitational Track Meet
5:34.50Mystic StrikerMalta (B)10 Havre Quad
5:34.69Miranda FosterMissoula Hellgate (AA)12 Missoula Quad
5:34.97Emily KuehnDawson County/Glendive (A)11 Jock Stop Meet
5:35.23Molly SitterPolson (A)Western A Divisionals
5:35.31Ella McKenziePark/Livingston (A)12 Eastern A Super Divisionals
5:35.40Lucy WagnerBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
5:37.21Phoebe JacquesBozeman (AA)10 Bozeman vs Butte
5:37.93Madison EdwardsMissoula Big Sky (AA)Western AA Divisonal