Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
14.48Rachael McGreeButte Central (A)11 State A
14.70Morgan EvansGreat Falls (AA)11 State AA
14.81Alexa ArthunManhattan (B)11 State B
14.86Michaela JohnsonBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
14.89Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)12 State AA
14.98Brittney MarosokBillings West (AA)12 Eastern AA Divisionals
15.19Sophia StilesMalta (B)11 State B
15.40Allie SchulzWhitefish (A)12 State A
15.45Maysee WhitneyBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisionals
15.49Tavy FindonBillings Senior (AA)State AA
15.52Wrenzi WrzesinskiEnnis (C)Stillwater Track Meet
15.53Elena CarterHelena Capital (AA)10 Helena Area Invitational
15.56Shelby PhilippsGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisionals
15.60Carly HergettArlee (C)11 State C
15.61Kailee OliversonTwin Bridges (C)10 State C
15.66Abby DodgeButte (AA)11 Eastern AA Divisional
15.72Josie D'AgostinoBozeman (AA)12 State AA
15.73Taylor BessHamilton (A)12 State A
15.75Mary BakerColumbia Falls (A)12 State A
15.80Kaitlyn CasazzaColumbia Falls (A)11 State A
15.83Brynn McChesneyGlacier (AA)11 Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
15.95Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)10 Western B Divisonal
16.01Audri DemarsBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
16.06Rayna LaaksoPark City (C)11 Southern C Divisional
16.07Megan PendergastStevensville (A)10 MHSA Class A Championships
16.10Lauren BinghamMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisonal
16.10Julia ZidackBozeman (AA)12 Bozeman-Butte Dual
16.12Ember DrivdahlHobson (C)12 State C
16.13Kamden HilbornHelena (AA)10 Western AA Divisonal
16.14Marissa JamesFergus/Lewistown (A)10 State A
16.16Emily PizziniHelena (AA)Helena Crosstown Meet
16.16Mikayla JeffersonHardin (A)12 State A
16.21Danielle DevlinGreat Falls (AA)10 Great Falls Triangular 5/7
16.23Kailee StoppelBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
16.30Taya DefranceHarrison (C)12 Western C Divisonal
16.36Hannah JakobMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisonal
16.36Autry HannumBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
16.36Jaley WyseDawson County/Glendive (A)10 State A
16.37Hannah EntzelMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisonal
16.46Serena BakerBillings West (AA)12 Eastern AA Divisional
16.48Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)12 State C
16.48Carrie CotaRoundup (B)12 State B
16.48Paige RasmussenChoteau (B)State B
16.52Julia KolstadGlasgow (B)12 State B
16.53Fay RichardsGreat Falls (AA)Glacier-Great Falls Dual
16.57Tia HallockScobey-Opheim (C)10 North/East Top 10 Meet
16.62Logan HuebschHavre (A)10 Eastern A Divisional
16.62Ashley McElmurryMissoula Sentinel (AA)Western AA Divisonal
16.63Julia ThompsonGlacier (AA)12 Columbia Falls-Glacier Dual
16.64Elsa SveenBozeman (AA)11 Skor-Dekam Invitational
16.69Mattison McAnalyBigfork (B)12 Bigfork Invitational
16.70Ciera WingoGranite/Philipsburg (C)12 Western C Divisonal
16.71Steffani StokerCorvallis (A) Western A Divisonal
16.80Sydnee LindquistMissoula Sentinel (AA)11 Butte Invitational 5/7
16.80Mariah StoltzValier (C)12 State C