Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
1:53.14Dawson LaRanceBillings Senior (AA)11 State AA
1:54.85Simon PetschBillings West (AA)11 MidLand Round Table Top Ten
1:55.96Ryan McNamaraHelena (AA)12 State AA
1:56.65Riley CollinsBozeman (AA)11 State AA
1:56.68Hunter CaseyStevensville (A)12 State A
1:56.98Kody TorgersonGreat Falls (AA)11 State AA
1:57.14Logan MorleyBigfork (B)12 State B
1:57.29Peter KirgisMissoula Hellgate (AA)12 Swede Dahlberg Invitational
1:57.59Jaden AndersonFlathead (AA)11 State AA
1:57.75Moritz LittleRed Lodge (B)12 State B
1:58.14Ashton JonesDawson County/Glendive (A)12 State A
1:58.50Josh JessopCorvallis (A)12 State A
1:58.76Tristan HilgartDawson County/Glendive (A)11 State A
1:58.94Carl EvansBozeman (AA)12 State AA
1:58.97Jacob GrinwisBelgrade (A)11 State A
1:59.06Chase EquallBozeman (AA)11 Helena Skor/DeKam Invitational
1:59.14Kyle McLaughlinBelgrade (A)12 State A
1:59.38Garrett RuudBelgrade (A)12 State A
1:59.49Brock AdkinsGlacier (AA)11 Western AA Divisional
1:59.53CJ McWilliamsFairfield (B)12 State B
1:59.75Iain AndersonHelena (AA)11 Western AA Divisional
1:59.90Isaac DesjarlaisArlee (C)12 State C
2:00.10Rahkei EyerJefferson/Boulder (B)12 State B
2:00.22Peder RickbeilBillings Senior (AA)11 Billings Public Schools City Meet
2:00.32Elijah BoydGlacier (AA)10 Archie Roe
2:00.71Jake PerrinFlathead (AA)12 Kalispell Invite
2:00.86Tyler McQueenBillings Senior (AA)12 MidLand Round Table Top Ten
2:00.89Tyler CombsGlacier (AA)11 Western AA Divisional
2:00.92Eddie HarmonTurner (C)10 State C
2:00.99Bradey WilsonNoxon (C)12 Western C Divisonal
2:01.10Braden StremchaGreat Falls CMR (AA)10 Eastern AA Divisionals
2:01.12Tommy FrostBroadwater/Townsend (B)11 State B
2:01.38Ty ParsonsFergus/Lewistown (A)12 Eastern A Divisional
2:01.39Carson JessopCorvallis (A)11 Western A Divisionals
2:01.58AJ EckmannJefferson/Boulder (B)12 State B
2:01.79Sage WannerColumbia Falls (A)11 Western A Divisionals
2:02.33Quin StewartPolson (A)Western A Divisionals
2:02.43Luke KarnauskasHavre (A)12 North/East Top 10
2:02.54Kordell CarpenterDenton (C)10 State C
2:02.60Caleb MeehanWhitefish (A)10 Western A Divisionals
2:02.65Preston NovakMissoula Hellgate (AA)12 Russ Pilcher Top 10
2:02.81Ian Barrett HakansonMissoula Hellgate (AA)11 Archie Roe
2:02.86Anders HolmquistFrenchtown (A)11 Western A Divisionals
2:02.90Andrew JessopCorvallis (A)11 Western A Divisionals
2:03.23Marcus ZeilerFlorence-Carlton (B)10 Western B & C Divisional
2:03.29Spencer FortnerPowder River County/Broadus (C)12 State C
2:03.34Chance MorganSunburst (C)12 State C
2:03.45Brock RuggFrenchtown (A)10 Western A Divisionals
2:03.45Brock RuggFrenchtown (A)10 Western A Divisonal
2:03.46Alec SangsterCorvallis (A)11 Western A Divisionals
2:03.60Shane KetchumBox Elder (C)12 District 9C Meet
2:03.70Dallin WorthingtonBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
2:03.79Alex KnauerGranite/Philipsburg (C)12 State C
2:03.82Jaiden RoweFrenchtown (A)11 Western A Divisionals
2:03.88Connor MatthewsHelena (AA)12 Helena Area Invitational