Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
47.75Connor MatthewsHelena (AA)12 State AA
48.36Kelly MurnionGarfield County/Jordan (C)12 Southern C Divisional
48.89Tyler McQueenBillings Senior (AA)12 State AA
48.99Bill YeagerTwin Bridges (C)12 State C
49.02Simon PetschBillings West (AA)11 State AA
49.28Dawson LaRanceBillings Senior (AA)11 Butte Invite
49.35Caleb NethManhattan (B)12 Butte Invite
49.86Scout WillcutGlacier (AA)11 State AA
50.09Koltin HaugroseBelt (C)12 State C
50.10Rahkei EyerJefferson/Boulder (B)12 State B
50.12Cade JohnstoneForsyth (B)10 State B
50.14Bruce ThomasCorvallis (A)11 Western A Divisionals
50.17Zander MozerHelena (AA)11 State AA
50.21Nolan JenkoMissoula Big Sky (AA)12 State AA
50.33Nate RismonHavre (A)12 State A
50.35Isaac DesjarlaisArlee (C)12 KLH Memorial
50.43Mike LoftusHavre (A)11 Eastern A Divisional
50.49Tanner Dana Columbia Falls (A)12 Western A Divisionals
50.50Sean OplandTroy (B)12 State B
50.74Danny BurtonHelena Capital (AA)12 Great Falls Triangular 5/7
50.77Tyler GurchiekBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
50.78Naquan WilliamsBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
50.83Jacob GrinwisBelgrade (A)11 MidLand Round Table Top Ten
50.93Cleet WrzesinskiEnnis (C)11 Manhattan Invitational
50.94Trace JonesSidney (A)11 John Polich Cowgirl/Cowboy Invitational Track Meet
51.01Conner CrossManhattan (B)12 Manhattan Christian Invitational
51.06Carl EvansBozeman (AA)12 Eastern AA Divisionals
51.07Hunter CaseyStevensville (A)12 ABC Invitational
51.08Tyler CombsGlacier (AA)11 Western AA Divisional
51.09Damon AdamsHarlem (B)11 State B
51.11Matt FarrierBigfork (B)11 State B
51.20Mark EstesDrummond (C)10 Big Sky 5 Team
51.29Shane MiltonJoliet (B)11 State B
51.32Camren KovarikMissoula Sentinel (AA)11 MCPS Invite
51.36Bryar LangeSavage (C)11 Eastern C Divisional
51.50Jered PadmosJefferson/Boulder (B)12 KLH Memorial
51.54Mathew RensvoldPolson (A)11 Western A Divisionals
51.58Milo CarpenterLaurel (A)Eastern A Super Divisionals
51.69Ryan McNamaraHelena (AA)12 Western AA Divisional
51.73Kendrick SchellBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisionals
51.90Bradey WilsonNoxon (C)12 State C
51.91Eddie HarmonTurner (C)10 State C
51.95Moritz LittleRed Lodge (B)12 Southern B
52.00Jacob LabrieHavre (A)11 Havre Quad