Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
14.24Gabe SulserBillings Senior (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
14.34Derrick OlsenHelena (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
14.42Aaron RobinsonGlacier (AA)12 Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
14.75Jamison HermansonGreat Falls (AA)12 State AA
14.89Jared SchwendJoliet (B)12 MidLand Round Table Top Ten
14.90Cleet WrzesinskiEnnis (C)11 Stillwater Track Meet
14.95Jacob ClairmontPolson (A)12 State A
15.20Caleb NethManhattan (B)12 State B
15.21Koltin HaugroseBelt (C)12 State C
15.36Connor DowdyHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
15.38Josh WulfekuhleThompson Falls (B)12 State B
15.44Haiden CollinsFergus/Lewistown (A)11 State A
15.45Jacob GrinwisBelgrade (A)11 MidLand Round Table Top Ten
15.47Luke BreigenzerGlasgow (B)11 State B
15.56Xavier MeliceHelena Capital (AA)10 State AA
15.57Brendan ThompsonMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
15.58Tyler GurchiekBillings West (AA)11 Billings West Quad 4/12
15.58Ethan NyhartWhite Sulphur Springs (C)12 State C
15.58Maxx SitzmannGreat Falls (AA)12 Eastern AA Divisionals
15.65Zach SmithBelgrade (A)12 State A
15.67Dawson AllenFairfield (B)State B
15.68Xavier SulserBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisional
15.71Victor PavsekHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
15.71Bryce GallagherButte (AA)11 Swede Dahlberg Invitational
15.71Colby FriedeGreat Falls (AA)11 Eastern AA Divisionals
15.72Jake WendtWhite Sulphur Springs (C)12 State C
15.72Andrew KingFrenchtown (A)12 MHSA Class A Championships
15.72Michael JobmanHuntley Project (B)12 State B
15.77Quinn DennehyButte (AA)12 Bozeman vs Butte
15.78Caleb KnocheForsyth (B)10 MHSA Class B Championships
15.80Colton CotePolson (A)10 Archie Roe
15.80Clark JudischConrad (B)12 MHSA Class B Championships
15.82Michael HoernerColumbia Falls (A)11 Nicosia Columbia Falls Glacier Dual
15.82Tanner FixCarter County/Ekalaka (C)11 4C District
15.83Jansen AndersonWhitefish (A)11 MHSA Class A Championships
15.84Caleb NelsonBillings West (AA)11 Eastern AA Divisionals
15.85Dalton ManningFlathead (AA)12 Western AA Divisional
15.88Jack PowellVictor (C)11 Bob Reed RCIA Meet
15.92Josh MaloneMissoula Big Sky (AA)11 Western AA Divisional
15.93Brad GravesHuntley Project (B)Southern B
15.96Landon YoublesMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
16.03Kade LundayMissoula Hellgate (AA)10 Western AA Divisonal
16.03Aidan FitzgeraldHelena (AA)11 Western Top 10 Meet
16.07Andrew DuradoGlacier (AA)11 Western AA Divisonal
16.08Jesse HatlerGreat Falls (AA)11 Eastern AA Divisional
16.10Dominick JuddMalta (B)11 Havre Lions Invitational