Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
37-6Sophia StilesMalta (B)10 2B Districts
37-3.25Carla NicosiaColumbia Falls (A)12 State A
36-10Annika MooreHamilton (A)12 State A
36-9.5Tru RoginskeJoliet (B)12 Southern B Divisional
36-8.25Taylor PricePowder River County/Broadus (C)12 Miles City Invitational
36-5.5Hannah PorchMissoula Big Sky (AA)12 MCPS Invitational
36-4.5Taylor MimsBillings Senior (AA)12 Midland Roundtable Top 10
35-9.5Janessa WilliamsJefferson/Boulder (B)12 State B
35-7.25Brielle BumgarnerGlacier (AA)12 State AA
35-6Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)11 Big Sky Quad 4/7
35-4.75Alexa LinebargerBozeman (AA)12 State AA
35-4Alexa ArthunManhattan (B)10 Gallatin Valley Invitational
35-3.75Autrey HannumThompson Falls (B)10 State B
35-3Wynter DooleyBillings Senior (AA)Gary Benson Border Wars (WY)
35-2.5Shelby BrowningWinnett-Grass Range (C)11 State C
35-2Stephanie KreamerRed Lodge (B)11 State B
35-2Janae MoonFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
35-0Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)Kim Haines Invitational
34-11Abby DodgeButte (AA)10 State AA
34-9.5Autumn RoundFlorence-Carlton (B)10 State B
34-8Lee CamelRonan (B)10 Western B Divisional
34-7.75Abi FiskeGlacier (AA)10 Western AA Divisional
34-7Mariah HinsonStevensville (A)10 Polson ABC Meet
34-7Rachael McGreeButte Central (A)10 Western Top 10 Meet
34-7Solenn JacobsenBaker (B)12 Southern B Divisional
34-6Savannah PerschonHelena Capital (AA)11 Belgrade Quad
34-5.5Tyler OlsonBozeman (AA)10 State AA
34-4.5Taylor SalonenGlacier (AA)11 Western AA Divisional
34-4.5Carly HergettArlee (C)10 Western C Divisional
34-3.75Trisha CarlsonGreat Falls CMR (AA)10 Skor-DeKam Invitational
34-3.5Reilly RostadHamilton (A)10 Polson ABC Meet
34-3.5Maddy GilsdorfBillings Senior (AA)Billings Senior Meet 4/7
34-2.5Kylie KerkaertShields Valley (C)11 Al Walker Memorial
34-2Britt CooperHarrison (C)12 Gallatin Valley Invitational
34-1.75Mackinzie VerkePark City (C)10 Southern C Divisional
34-0Faith VittFairview (C)12 State C
33-11.5Shey HannumThompson Falls (B)11 Archie Roe Invitational
33-11.25Rachael McGreeButte Central (A)10 Southwestern A Divisional
33-11Marissa HizaBigfork (B)12 Archie Roe Invitational
33-10Kenna GuentherLoyola Sacred Heart (B)Kim Haines Invitational
33-9Mijah McLeodButte (AA)11 Eastern AA Divisional
33-8Caitlin CarmodyButte (AA)10 Eastern AA Divisional
33-7Jaree ManeFergus/Lewistown (A)11 State A
33-6.75Aneesha FlagetFlathead (AA)12 Western AA Divisional
33-6.25Elissa LindHardin (A)11 Miles City Invitational
33-6Baylie DuceHamilton (A)11 Polson ABC Meet
33-6Lizzy KlinkerFairfield (B)12 North/East B Divisional
33-5.5Amy LinkBillings West (AA)12 State AA
33-5.5Taylor MixHelena (AA)10 Big Sky-Helena Dual
33-4.5Hailey CopingaBillings Skyview (AA)12 Billings Skyview Meet 4/23
33-4.25Shaniah SchwendBridger (C)12 State C
33-4Chadelle SmithPolson (A)10 State A
33-4Kiara BurlageColumbia Falls (A)10 Sapphire Twilight Meet
33-3.5Brittany ConradsenSavage (C)12 2C Districts
33-3Kadie HeinleCuster County/Miles City (A)12 Eastern A Divisional
33-3Breann DuceHamilton (A)11 Polson ABC Meet
33-3Jordyn SchweyenMissoula Sentinel (AA)Butte Quad 4/30
33-3Jaley WyseDawson County/Glendive (A)Miles City Invitational