Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
43-9Kayla HolmesPlains (B)12 State B
42-7Ashleigh LehotskyGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Meet
42-3.75Keaunna MasonHardin (A)11 Eastern A Divisional
40-11Leah ThompsonPlains (B)11 Western B Divisional
40-4Emerald TothBozeman (AA)11 Midland Roundtable Top 10
39-11.5Britney NelsonChinook (C)12 Havre Invitational
39-10.5Melanie GassawayGlacier (AA)11 Glacier-Columbia Falls Dual
39-4.5Mariah HarveyManhattan (B)12 State B
39-3Shanna FloerchingerHelena (AA)11 State AA
39-1.75Anna GraggMissoula Big Sky (AA)11 MCPS Invitational
39-1.25Darby SchyeMalta (B)12 Malta Athletic Club Invitational
38-9.75Nikki KruegerGlacier (AA)10 State AA
38-9Halie KananenHelena Capital (AA)11 Helena Triangular
38-8.25Hannah NessanBillings Senior (AA)12 State AA
38-6Brooke JonesManhattan (B)12 Midland Roundtable Top 10
38-5.5Tessa KruegerGlacier (AA)12 MCPS Invitational
38-3Tana GardenMissoula Sentinel (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
38-1.75Allyson GimbelColumbia Falls (A)11 State A
37-6.75Aspen JoreRonan (B)12 State B
37-3Riley ColemanBigfork (B)12 State B
37-0Kaylee ZardForsyth (B)11 Billings Senior Meet 4/14
36-10Savanna WalkerBillings West (AA)10 Billings West Triangular 5/2
36-8Britt CooperHarrison (C)12 State C
36-5.75Brianna SmithFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
36-5.75Becky GerstJefferson/Boulder (B)12 Sheridan Invitational
36-4.5Kaitlyn SmithMalta (B)11 North/East B Divisional
36-2.5Brittania ShephardHelena Capital (AA)11 State AA
36-2.5Sarah ClarkGreat Falls CMR (AA)12 CMR-Helena Dual
35-11.5Halle KeltnerTerry (C)12 Eastern Top 10 Meet
35-10.5Dana HughesGlasgow (B)12 Glasgow Invitational
35-9.5Sarah SchleppWhite Sulphur Springs (C)12 Western C Divisional
35-9.5Jessica ThompsonPlains (B)State B
35-9Lauren EmterPark/Livingston (A)10 Park Ranger Senior Night Meet
35-8Abbie LohofLaurel (A)11 State A
35-6Cara GrewellPark City (C)11 Southern C Divisional
35-5Jamie WoolmanBelgrade (A)12 Midland Roundtable Top 10
35-3Zena SmithCorvallis (A)11 Bob Reed-RCIA Invitational
35-0Autumn RehbeinRichey-Lambert (C)12 2C Districts