Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
149-2Keyawna LarsonGlacier (AA)12 Western AA Divisional
142-5Carley VonheederPlains (B)11 State B
137-4Kimberly EarhartPlains (B)11 Seeley-Swan Invitational
135-2Lindsay WangerinPlentywood (B)12 Sidney Invitational
135-2Darby HenthornMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
135-1Zena SmithCorvallis (A)11 State A
133-5Hailey PooleColstrip (B)10 State B
131-11Hollee MeekSimms (C)12 State C
131-5Britt CooperHarrison (C)12 11/12C Districts
130-7Alex BohlmanSeeley-Swan (C)10 13C Districts
130-6Crystine ZuehlsdorffColstrip (B)12 Southern B Divisional
130-1Kylie ChristiansenBeaverhead County/Dillon (A)10 Dillon Invitational
129-10Logan BeckmanThompson Falls (B)12 State B
129-5Emily MaloneMissoula Sentinel (AA)Greg Rice Missoula City Meet
128-4Madison CicierskiBillings Senior (AA)12 State AA
128-3Lacey HochhalterFrenchtown (A)11 State A
127-11Bailey DeyleMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
127-9Dani UrickBelt (C)State C
127-3Kaitlyn SmithMalta (B)11 State B
126-0Shana CosbyGreat Falls CMR (AA)11 Great Falls Optimist Invitational
126-0Aspen JoreRonan (B)12 Western B Divisional
125-7Olga MogenPark/Livingston (A)12 Midland Roundtable Top 10
125-4Autrey HannumThompson Falls (B)10 Western Top 10 Meet
124-11Madelyn FoulkSweet Grass County/Big Timber (B)12 Midland Roundtable Top 10
123-5Kiara BurlageColumbia Falls (A)10 Northwestern A Divisional
123-2Katie KostelnikChoteau (B)10 State B
123-0Shey HannumThompson Falls (B)11 Whitefish ARM Invitational
122-8.5Shanna FloerchingerHelena (AA)11 Helena Triangular
122-7Anna JurovichBillings West (AA) Billings West Triangular 5/2
121-9Anna GraggMissoula Big Sky (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
120-8Mariah CorriganPolson (A)11 Gene Hughes Invitational
120-3Erin SampsonPolson (A)11 Northwestern A Divisional
120-2Ashleigh LehotskyGreat Falls CMR (AA)12 CMR-Capital Dual
119-9Hailey SteinbeisserSidney (A)12 State A
119-6Mariah HinsonStevensville (A)10 State A
119-5Savanna BignellHelena Capital (AA)11 State AA
119-0Celestia HammondBillings Skyview (AA)10 State AA
118-6Ellie JohnsonColumbia Falls (A)11 Northwestern A Divisional
117-10Jordan BaxterSidney (A)10 Elks Invitational
117-9Lindsay LawsThompson Falls (B)Western B Divisional
117-0Megan DewarBillings West (AA)12 State AA
116-7Toni SchiefferWibaux (C)4C Districts
116-3Alyssa WisherFlathead (AA)10 Libby-Flathead Dual
116-2Josephine LundGreat Falls CMR (AA)11 Eastern AA Divisional
115-4Talley HillMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
115-3Jaylee AlbertHamilton (A)12 Gene Hughes Invitational
115-2Lizzie SherwoodFlathead (AA)11 Libby-Flathead Dual
114-3Madison ReddickBaker (B)Miles City Invitational
114-0Brianna PfisterMissoula Hellgate (AA)12 Big Sky Quad 4/7
113-7Brynley FitzgeraldBeaverhead County/Dillon (A)Dillon Invitational
112-5Kaylee ZardForsyth (B)11 3B Districts
112-5Dana HughesGlasgow (B)12 Glasgow Invitational
112-2Mersaydees CheffPolson (A)11 Archie Roe Invitational
112-0Kennedy GrubichManhattan (B)11 5B Districts
112-0Shelby GordonBillings Central (A)11 Miles City Invitational
109-9Alexis MiticWest Yellowstone (C)12 Western C Divisional