Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
2:10.05Annie HillGlacier (AA)Western AA Divisional
2:11.01Christina AragonBillings Senior (AA)11 State AA
2:11.32Bryn MorleyBigfork (B)Whitefish ARM Invitational
2:13.21Carly SmiedalaHelena (AA)11 State AA
2:15.02Makena MorleyBigfork (B)12 Western B Divisional
2:15.43Keegan DayBillings Skyview (AA)12 State AA
2:16.73Ellen BrooksMissoula Sentinel (AA)11 State AA
2:18.72Bailee ParkerWest Yellowstone (C)11 Western C Divisional
2:19.34Gillian ManessFlathead (AA)11 Libby-Flathead Dual
2:19.80BreElle WackerMelstone (C)10 Billings Skyview Meet 4/23
2:20.43Elizabeth ThompsonFlathead (AA)10 State AA
2:20.46Nicole BoumaFlathead (AA)10 Libby-Flathead Dual
2:20.63Pipi EitelBelgrade (A)10 State A
2:20.65Jordan GilcristBillings Senior (AA)Billings City Meet
2:20.65Samantha MundelColumbia Falls (A)12 State A
2:20.94Bailey SmithGlacier (AA)10 State AA
2:21.09Ahna KreitingerGlacier (AA)10 Archie Roe Invitational
2:21.17Stephanie RobbinsSeeley-Swan (C)11 Western C Divisional
2:21.80Amelia GardnerCorvallis (A)12 Southwestern A Divisional
2:22.31Sarah LatchamWhitefish (A)12 Western Top 10 Meet
2:22.76Alex VeltkampManhattan Christian (C)State C
2:23.54Elsa SveenBozeman (AA)10 State AA
2:23.80Piper MeuwissenBozeman (AA)10 Billings West Triangular 5/2
2:23.81Jessica ElmerLaurel (A)10 State A
2:23.85Hannah GedlamanColumbia Falls (A)Glacier-Columbia Falls Dual
2:24.00Kim ParsellShelby (B)11 State B
2:24.03Abigail StrohBozeman (AA)11 State AA
2:24.08Lyric DevriesHamilton (A)State A
2:24.28Josey SmiedalaHelena (AA)12 Helena Quadrangular
2:24.29Baylee GreenRoundup (B)11 State B
2:24.30Madison VilhauerBozeman (AA)10 State AA
2:24.30Kimberly EarhartPlains (B)11 State B
2:24.34Brianna HawthorneBozeman (AA)10 State AA
2:24.75Paige HarrisPlentywood (B)11 State B
2:24.86Amanda WolffGlasgow (B)12 State B
2:24.91Rachel DavidHavre (A)11 State A
2:25.10Ellie SmithRichey-Lambert (C)State C
2:25.15Bridget CreelBozeman (AA)12 Skor-DeKam Invitational
2:25.30Kaitlin WrideFlathead (AA)Archie Roe Invitational
2:25.37Demi HortonPlains (B)11 Western B Divisional
2:25.62Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)10 MCPS Invitational
2:25.80Heidi NislyCorvallis (A)10 Southwestern A Divisional
2:25.92Kaitlyn BirdFort Benton (C)10 Archie Roe Invitational
2:26.12Alexa HorrellBillings Central (A)12 State A
2:26.37Caitlin CarmodyButte (AA)10 Western Top 10 Meet
2:26.78Miranda ChampionGlacier (AA)12 Western AA Divisional
2:27.06Maggie SmiedalaHelena (AA)CMR-Helena Dual
2:27.52Halle SmithMissoula Hellgate (AA)12 Greg Rice Missoula City Meet
2:27.58Keelie O BrienHamilton (A)11 State A