Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
43.50Hailey PhillipsPlains (B)12 State B
44.39Hailey CopingaBillings Skyview (AA)12 State AA
44.87Morgan EvansGreat Falls (AA)10 State AA
45.26Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)11 State AA
45.36Holly AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Southwestern A Divisional
45.40Alexa ArthunManhattan (B)10 Belgrade Quad
45.71Ahna KreitingerGlacier (AA)10 State AA
45.91Alyssa JonasenGreat Falls (AA)12 State AA
46.14Aubry BairBroadwater/Townsend (B)12 State B
46.23Josey SmiedalaHelena (AA)12 Skor-DeKam Invitational
46.37Courtney CarlMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
46.63Maysee WhitneyBillings Senior (AA)State AA
46.66Julia ZidackBozeman (AA)11 State AA
46.77Sophia StilesMalta (B)10 State B
46.89Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)11 State C
46.91Allie SchulzWhitefish (A)11 Northwestern A Divisional
46.93Caitlyn FarmerMissoula Hellgate (AA)12 State AA
47.19Danielle DevlinGreat Falls (AA)State AA
47.48Hannah KingChoteau (B)11 State B
47.49Anna ChristmanThree Forks (B)12 State B
47.49Megan PendergastStevensville (A)State A
47.68Taya DeFranceHarrison (C)11 State C
47.71Mattison McAnnalyBigfork (B)11 State B
47.72Elsa SveenBozeman (AA)10 State AA
47.74Janessa WilliamsJefferson/Boulder (B)12 State B
47.84Tessa BurkeLoyola Sacred Heart (B)6B Districts
47.92Jaley WyseDawson County/Glendive (A)State A
47.92Jaley WyseDawson County/Glendive (A)State A
47.92Sara AndersonBelt (C)10 State C
48.05Shelby PhilippsGreat Falls CMR (AA)10 Great Falls Crosstown Meet
48.34Josie D AgostinoBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
48.36Carla NicosiaColumbia Falls (A)12 Northwestern A Divisional
48.46Syd SteeleMissoula Sentinel (AA)10 State AA
48.46Alexis TaulbeeFlorence-Carlton (B)10 State B
48.46Kailee StoppelBillings West (AA)Billings City Meet
48.49Elena CarterHelena Capital (AA)Western Top 10 Meet
48.56Kyra FisherBelgrade (A)12 Midland Roundtable Top 10
48.78Kelsey GillespieFlathead (AA)10 Western AA Divisional
48.78Carrie CotaRoundup (B)11 State B
48.85Ellie DeWanWhitefish (A)State A
48.94Shey HannumThompson Falls (B)11 7B Districts
48.94Mariah StoltzValier (C)11 Northern C Divisional
49.18Sierra DurbinJudith Gap-Moore (C)State C
49.23Kaitlyn BirdFort Benton (C)10 Northern C Divisional