Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
25.23Maddie BrockelBillings West (AA)State AA
25.40Hannah PorchMissoula Big Sky (AA)12 State AA
25.55Tru RoginskeJoliet (B)12 State B
25.60Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)10 State AA
25.64Anna BeckBillings Skyview (AA)11 State AA
25.74Monica WhiteFlathead (AA)12 State AA
25.74Katelyn FrostCorvallis (A)12 State A
25.76Hailey PhillipsPlains (B)12 7B Districts
25.82Jaree ManeFergus/Lewistown (A)11 State A
25.85Jacey DelaneyBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
25.98Morgan EvansGreat Falls (AA)10 Eastern AA Divisional
26.01Keely EhmannDarby (C)12 State C
26.01Hailey NorradBigfork (B)State B
26.05Grace KurtzWhitefish (A)12 State A
26.08Carly SmiedalaHelena (AA)11 State AA
26.13Maddie OrrellBelgrade (A)12 State A
26.21Cierra LameyBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
26.31Caylin CatheyBillings Skyview (AA)12 Eastern AA Divisional
26.33Kylie KerkaertShields Valley (C)11 State C
26.44Brook KolarLoyola Sacred Heart (B)11 Western B Divisional
26.44Alexandra LynchBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
26.46Ahna KreitingerGlacier (AA)10 Western AA Divisional
26.47Alex BohlmanSeeley-Swan (C)10 Kim Haines Invitational
26.49Olivia BurgadMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
26.49Brooke EndyBillings West (AA)11 State AA
26.53Aubry BairBroadwater/Townsend (B)12 State B
26.53Hannah KingChoteau (B)11 State B
26.60Olivia RomeiBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
26.62Holly AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Southwestern A Divisional
26.64Ally MartinHarlowton (C)10 Midland Roundtable Top 10
26.66Jewlz CollinsWest Yellowstone (C)11 State C
26.70Janae BjorgumBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
26.73Penny JessopCorvallis (A)10 State A
26.75Allie Baldwin-CaseMissoula Sentinel (AA)Western AA Divisional
26.76Kailee OliversonTwin Bridges (C)Wayne Estes Invitational
26.78Taylor LudwigLaurel (A)10 State A
26.78Jenn MickelsonMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
26.79Shaelyn LantzHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
26.83Alex VeltkampManhattan Christian (C)State C
26.85Brittney PeasleeCuster County/Miles City (A)12 State A
26.85Cassidy PierceMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
26.93Elena CarterHelena Capital (AA)Western AA Divisional
26.94Ember SchwindtCascade (C)10 Power Froshmore
26.97Paige HarrisPlentywood (B)11 North/East B Divisional
27.01Tiara DufordPolson (A)10 State A
27.05Caitlin SextonGreat Falls CMR (AA)11 Great Falls Crosstown Meet
27.06Payge DurocherChoteau (B)10 State B
27.06Tylynn RettigNorth Star (C)12 State C
27.10Katrina TerryBillings West (AA)10 Billings Invitational
27.13Mariah WittmanBillings Central (A)11 Eastern A Divisional
27.15Kailey KleinjanChinook (C)11 Northern C Divisional
27.20Ashley RevisArlee (C)Lake County Meet