Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
4:46.34Christina AragonBillings Senior (AA)11 State AA
4:47.76Bryn MorleyBigfork (B)State B
4:48.11Annie HillGlacier (AA)State AA
4:58.07Makena MorleyBigfork (B)12 Western B Divisional
5:03.00Ellen BrooksMissoula Sentinel (AA)11 State AA
5:03.08Gillian ManessFlathead (AA)11 State AA
5:03.82Kaitlin WrideFlathead (AA)State AA
5:04.21Piper MeuwissenBozeman (AA)10 State AA
5:05.72Molly MacDonaldMissoula Sentinel (AA)10 State AA
5:06.19Bailee ParkerWest Yellowstone (C)11 State C
5:06.27Samantha MundelColumbia Falls (A)12 State A
5:13.00Keegan DayBillings Skyview (AA)12 Gary Benson Border Wars (WY)
5:14.00Madeline HamiltonMissoula Sentinel (AA)10 State AA
5:15.75BreElle WackerMelstone (C)10 Midland Roundtable Top 10
5:16.40Bridget CreelBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10
5:17.15Ellee BeckerMissoula Hellgate (AA)State AA
5:18.23Jacie SchmalzHamilton (A)10 Southwestern A Divisional
5:18.72Madison LiechtyMissoula Sentinel (AA)11 State AA
5:18.76Nicole BoumaFlathead (AA)10 Western AA Divisional
5:19.92Amelia GardnerCorvallis (A)12 Southwestern A Divisional
5:19.93Bailey SmithGlacier (AA)10 Western AA Divisional
5:21.22Kimberly EarhartPlains (B)11 State B
5:21.28Anna LosassoManhattan (B)12 State B
5:21.30Stephanie RobbinsSeeley-Swan (C)11 State C
5:21.50Jessica ElmerLaurel (A)10 State A
5:21.91Kaitlin StrombergHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
5:22.33Miranda FosterMissoula Hellgate (AA)11 Flathead Quad
5:22.66Samantha SayerMissoula Hellgate (AA)12 Western AA Divisional
5:23.16Isabella PapeCorvallis (A)12 Southwestern A Divisional
5:23.70Allison MonahanMissoula Hellgate (AA)11 State AA
5:24.89Nikki AikenManhattan Christian (C)12 State C
5:25.11Joby RosenleafButte (AA)10 State AA
5:25.40Laina HallBozeman (AA)Eastern AA Divisional
5:25.48Grace WyseBroadwater/Townsend (B)10 State B
5:26.02Mackenzie BoumaFlathead (AA)12 Libby-Flathead Dual
5:26.19Baylee GreenRoundup (B)11 State B
5:26.78Sarah LatchamWhitefish (A)12 State A
5:26.86Courtney HuttonBillings Senior (AA)11 State AA
5:27.75Corinne HamiltonGlacier (AA)11 Western Top 10 Meet
5:28.17Tyann TottenLincoln County/Eureka (B)10 7B Districts
5:28.81Taylor GroveBillings West (AA)12 Great Falls Optimist Invitational
5:29.54Miranda ChampionGlacier (AA)12 Western AA Divisional
5:30.00Kim ParsellShelby (B)11 State B
5:30.06Elizabeth ThompsonFlathead (AA)10 Archie Roe Invitational
5:30.81Morgan VoslerCuster County/Miles City (A)State A
5:31.55Lily LangDarby (C)11 Western C Divisional
5:32.02Alexandra BartmessLincoln County/Eureka (B)12 7B Districts
5:32.09Emily ReganCuster County/Miles City (A)11 Eastern A Divisional
5:32.80Madison VilhauerBozeman (AA)10 Skor-DeKam Invitational
5:33.25Courtney HallockLaurel (A)11 Eastern A Divisional
5:33.28Josie BraatenGlasgow (B)12 Sidney Invitational
5:33.40Grace McDonnellBroadwater/Townsend (B)State B
5:34.71Emily KuehnDawson County/Glendive (A)Eastern A Divisional
5:36.11Ellie SmithRichey-Lambert (C)State C
5:36.14Reba PiersonCuster County/Miles City (A)12 Eastern A Divisional