Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
12.29Tru RoginskeJoliet (B)12 State B
12.35Maddie BrockelBillings West (AA)State AA
12.41Morgan EvansGreat Falls (AA)10 State AA
12.44Hannah PorchMissoula Big Sky (AA)12 State AA
12.48Cali ModglinGreat Falls CMR (AA)10 State AA
12.55Katelyn FrostCorvallis (A)12 State A
12.60Hannah CoburnMissoula Big Sky (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
12.61Caylin CatheyBillings Skyview (AA)12 State AA
12.62Monica WhiteFlathead (AA)12 State AA
12.63Hailey PhillipsPlains (B)12 Western B Divisional
12.63Anna BeckBillings Skyview (AA)11 State AA
12.65Jaree ManeFergus/Lewistown (A)11 Central A Divisional
12.69Grace KurtzWhitefish (A)12 State A
12.72Jacey DelaneyBozeman (AA)12 State AA
12.73Aubry BairBroadwater/Townsend (B)12 Townsend Top 8 Meet
12.74Maddie OrrellBelgrade (A)12 John Tomich Invitational
12.74Mahlea HopkinsBozeman (AA)10 Eastern AA Divisional
12.77Elena CarterHelena Capital (AA)Helena Quadrangular
12.81Haile NorredBigfork (B)Western B Divisional
12.82Keely EhmannDarby (C)12 State C
12.84Lauren WangBaker (B)12 Elks Invitational
12.86Tiffani FinleyBillings Senior (AA)12 Gary Benson Border Wars (WY)
12.87Tylynn RettigNorth Star (C)12 Northern C Divisional
12.88Brook KolarLoyola Sacred Heart (B)11 Western B Divisional
12.89Kailey KleinjanChinook (C)11 Northern C Divisional
12.90Alexandra LynchBozeman (AA)10 Valley Meet
12.90Cierra LameyBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
12.93Annika MooreHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
12.93Hannah GaleCorvallis (A)12 State A
12.94Penny JessopCorvallis (A)10 State A
12.94Sydney BlainBillings Senior (AA)Yellowstone Bank Freshman Invitational
12.94Payge DurocherChoteau (B)10 State B
12.96Alex BohlmanSeeley-Swan (C)10 13C Districts
12.98Whitney McGreeButte Central (A)11 John Tomich Invitational
13.00Allie SchulzWhitefish (A)11 State A
13.00Hannah CollinsGreat Falls (AA)10 Great Falls Optimist Invitational
13.01Holly AndersenBeaverhead County/Dillon (A)12 Gallatin Valley Invitational
13.02Taylor LudwigLaurel (A)10 State A
13.02Olivia BurgadMissoula Sentinel (AA)11 State AA
13.03Taylor PricePowder River County/Broadus (C)12 State C
13.04Olivia RomeiBillings Senior (AA)10 Gary Benson Border Wars (WY)
13.04Ginny MeissnerBelt (C)11 Denton Invitational
13.04Ally MartinHarlowton (C)10 Billings Skyview Meet 4/16
13.04Brooke EndyBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
13.05Caitlin SextonGreat Falls CMR (AA)11 CMR-Helena Dual
13.07Alex AdamsArlee (C)12 Western C Divisional
13.08Shawn ReddingtonPark/Livingston (A)12 Central A Divisional
13.10Hannah KearnsMissoula Big Sky (AA)11 Belgrade Quad
13.11Madison GardnerBigfork (B)Western B Divisional
13.14Kayla HolmesPlains (B)12 Western B Divisional
13.14Jenn MickelsonMissoula Sentinel (AA)10 State AA