Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
44-11Jess BeamanFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
44-7Tristin GoneHarlem (B)12 Malta Athletic Club Invitational
44-4Ty StantonGarfield County/Jordan (C)11 State C
43-9Cooper OlsonWestby-Grenora (C)12 State C
43-8.5Trevon StrongBillings Skyview (AA)12 Billings City Meet
43-8Tyler QuillingSidney (A)12 Eastern A Divisional
43-6Jed FikeHarrison (C)12 Western C Divisional
43-2Trevor ParoHot Springs (C)10 Kim Haines Invitational
43-1Carson OaklandDawson County/Glendive (A)11 State A
42-11.25Seth OmsbergCut Bank (B)10 Cascade Lions Club Top 8 Meet
42-9Marcus LindquistMissoula Big Sky (AA)11 State AA
42-9Jory AblemanBillings West (AA)11 Billings West Triangular
42-8.5Kendell JohnsonHelena (AA)10 Western Top 10 Meet
42-7.5Sean OplandTroy (B)11 Archie Roe Invitational
42-5.75Nathan RileyColumbia Falls (A)11 Northwestern A Divisional
42-5.25Devin CochranGlacier (AA)12 State AA
42-5Connor MurnionGarfield County/Jordan (C)12 Miles City Invitational
42-4.25Hunter NicholsonGlacier (AA)State AA
42-4Ky BurchHamilton (A)10 MCPS Invitational
42-3.75Cantor CoverdellFairfield (B)10 State B
42-3.5Logan SluggettWinnett-Grass Range (C)12 Malta Athletic Club Invitational
42-3Ethan NyhartWhite Sulphur Springs (C)11 State C
42-3Kevin BlanksmaManhattan Christian (C)11 Western C Divisional
42-2.75Justin MayChester-Joplin-Inverness (C)11 Cascade Lions Club Top 8 Meet
42-2.5Lane StickelTerry (C)11 4C Districts
42-2Zach BurckhardMissoula Sentinel (AA)12 MCPS Invitational
42-1.5Brian FauntleroyWhitefish (A)11 Northwestern A Divisional
42-1Alec NehringManhattan (B)11 Manhattan Invitational
42-1Chase FossumGlasgow (B)12 Eastern Top 10 Meet
42-0.5George BarrettCut Bank (B)12 Cascade Lions Club Top 8 Meet
42-0.5Luke HarperBeaverhead County/Dillon (A)11 Gallatin Valley Invitational
42-0Noah PohlmanLoyola Sacred Heart (B)11 6B Districts
41-11Austin CookGlacier (AA)12 Flathead-Glacier Dual
41-11Keaton KrantzFlathead (AA)11 MCPS Invitational
41-10.5Keaton BradyGreat Falls (AA)12 Belgrade Quad
41-10.25Colin HoletzBillings Central (A)12 State A
41-10.25Donte WohlfeilHuntley Project (B)11 State B
41-9.5Braden FeisthamelSavage (C)12 State C
41-9Nolan HofsteeLincoln County/Eureka (B)12 Western B Divisional
41-8.5Nate McGreeButte Central (A)11 State A
41-7.5Quincy WittmanHuntley Project (B)12 Snowflake Meet
41-7.5Charlie CarrBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
41-7.5Braxton RothStevensville (A)10 Southwestern A Divisional
41-7Destan MillerSweet Grass County/Big Timber (B)12 Midland Roundtable Top 10
41-7Sam McCamleyGlacier (AA)12 MCPS Invitational
41-6.75Logan KolodejchukColumbia Falls (A)State A
41-6Jesse HatlerGreat Falls (AA)10 Billings Invitational
41-4.5Dillon SilvernaleDawson County/Glendive (A)12 Miles City Invitational
41-4Nolan StaatsMissoula Sentinel (AA)12 Western AA Divisional
41-3.5Ed BakerBillings Senior (AA)11 Eastern AA Divisional
41-3Andrew ManaghanSaint Regis (C)12 14C Districts
41-2Keaton AndersonBillings Senior (AA)10 Eastern AA Divisional
41-1.5Dylan LaValleyGreat Falls CMR (AA)12 Great Falls Crosstown Meet
41-0.25Keair AdgersonHelena (AA)10 Helena Crosstown Meet