Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
1:53.17Jonathan EastwoodBelgrade (A)12 State A
1:54.22Jeremiah CoonHelena (AA)12 State AA
1:54.58Levi DonaldsonHelena Capital (AA)12 State AA
1:54.87Dawson LaRanceBillings Senior (AA)10 State AA
1:55.35Isaac PetschBillings West (AA)12 State AA
1:55.82Josh BarrowsHelena (AA)12 State AA
1:56.60Simon PetschBillings West (AA)10 State AA
1:56.72Ryan McNamaraHelena (AA)11 State AA
1:57.06Tristen GuillotTwin Bridges (C)12 State C
1:57.37Moritz LittleRed Lodge (B)11 State B
1:57.44Emmette Dusty BullBrowning (A)12 State A
1:57.48Kenny WilburBroadwater/Townsend (B)12 State B
1:57.75Logan MorleyBigfork (B)11 State B
1:58.23Karill ApedaileHamilton (A)12 State A
1:58.25Bradey WilsonNoxon (C)11 State C
1:58.26Caelan BradyGreat Falls CMR (AA)12 State AA
1:58.51Austin StradleyCuster County/Miles City (A)12 State A
1:59.00Jaden AndersonFlathead (AA)10 State AA
1:59.04Russell KujalaPlains (B)12 State B
1:59.10Iain AndersonHelena (AA)10 State AA
1:59.48Daniel BuchignaniManhattan Christian (C)12 State C
1:59.77Rahkei EyerJefferson/Boulder (B)11 State B
1:59.84Luke CardonWhitefish (A)12 State A
1:59.84Luke ColbergThree Forks (B)12 State B
1:59.87Garrett McCormackDarby (C)12 Western Top 10 Meet
1:59.96James LinabaryBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
1:59.96Iain AndersonHelena (AA)10 Western AA Divisional
2:00.07Tristan HilgartDawson County/Glendive (A)10 State A
2:00.62Nathan LapinskiSuperior (C)10 Western C Divisional
2:00.89Sage SchoonenBeaverhead County/Dillon (A)12 State A
2:01.42Jacob IversonWinnett-Grass Range (C)12 State C
2:01.51Peder RickbeilBillings Senior (AA)10 Skor-DeKam Invitational
2:01.54Lane NickelsNashua (C)11 State C
2:01.73Colton GorianGlacier (AA)11 Western AA Divisional
2:01.87Shannon TempelButte (AA)11 Eastern AA Divisional
2:01.91CJ McWilliamsFairfield (B)11 State B
2:02.04Jalen Two LegginsHardin (A)11 State A
2:02.10Collin JohnsonLibby (A)12 State A
2:02.12Carl EvansBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional
2:02.14Jacob BahnmillerGreat Falls CMR (AA)12 CMR-Helena Dual
2:02.23Sylas SchuttFlathead (AA)12 Flathead-Glacier Dual
2:02.34Josh JessopCorvallis (A)11 State A
2:02.34Ladan RickettsPark/Livingston (A)11 State A
2:02.36AJ EckmanJefferson/Boulder (B)11 State B
2:02.40Karill ApedaileHamilton (A)12 Gene Hughes Invitational
2:02.42Kade McCutcheonGlacier (AA)12 Western Top 10 Meet
2:02.77Tristan Sun RhodesCulbertson (C)12 State C
2:02.77Garrett RuudBelgrade (A)10 Midland Roundtable Top 10
2:03.18Ty ParsonsFergus/Lewistown (A)11 State A
2:03.41Ian Barrett-HakansonMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
2:03.57Tommy FrostBroadwater/Townsend (B)10 Southern B Divisional