Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
49.16Connor MatthewsHelena (AA)11 State AA
49.29Jadin CaseyStevensville (A)12 Southwestern A Divisional
49.38Isaac DesjarlaisArlee (C)11 Lake County Meet
49.46Caleb NethManhattan (B)11 State B
49.48Brock ButcherFergus/Lewistown (A)12 Midland Roundtable Top 10
49.49Sean OplandTroy (B)11 State B
49.54Dalton DaumButte (AA)12 State AA
49.88Taylor SylvesterCorvallis (A)12 State A
49.94Jeremiah CoonHelena (AA)12 State AA
50.04Koltin HaugroseBelt (C)11 State C
50.11Levi DonaldsonHelena Capital (AA)12 Western AA Divisional
50.31Kelly MurnionGarfield County/Jordan (C)11 State C
50.36Bill YeagerTwin Bridges (C)11 Western C Divisional
50.36Michael GulledgeBillings Central (A)12 State A
50.37Brendan AtchisonBillings Skyview (AA)11 Midland Roundtable Top 10
50.41Josh BarrowsHelena (AA)12 Big Sky-Helena Dual
50.44Cain BoscheeGlacier (AA)12 Western AA Divisional
50.50Dawson LaRanceBillings Senior (AA)10 State AA
50.54Riley ConnellGlacier (AA)12 State AA
50.60Karill ApedaileHamilton (A)12 John Tomich Invitational
50.68Rahkei EyerJefferson/Boulder (B)11 Kim Haines Invitational
50.78Camren KovarikMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
50.84Ben HulmeFort Benton (C)12 State C
50.86Danny BurtonHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
50.87Turner StoneManhattan (B)11 State B
50.90Dakota PewDawson County/Glendive (A)12 Jock Stop Invitational
50.93Simon PetschBillings West (AA)10 Eastern AA Divisional
50.94Conner CrossManhattan (B)11 5B Districts
50.97Brian FauntleroyWhitefish (A)11 Northwestern A Divisional
51.01Chase FossumGlasgow (B)12 State B
51.18Jonathan EastwoodBelgrade (A)12 Laurel Quad
51.18Nate RismonHavre (A)11 Whitefish ARM Invitational
51.26Daniel PendergastStevensville (A)12 Southwestern A Divisional
51.27David EstradaBillings Senior (AA)10 State AA
51.34Tanner DanaColumbia Falls (A)11 Glacier-Columbia Falls Dual
51.40Timmy DuttonBillings Senior (AA)12 Eastern AA Divisional
51.43Anthony ByrnsHot Springs (C)12 Western C Divisional
51.47Robert JonesFrenchtown (A)12 Northwestern A Divisional
51.54Jacob BahnmillerGreat Falls CMR (AA)12 State AA
51.66Luke CardonWhitefish (A)12 Northwestern A Divisional
51.67Josh MooreCorvallis (A)12 State A
51.75Brandon KubitzLaurel (A)12 Jock Stop Invitational
51.79James LinabaryBozeman (AA)12 Eastern AA Divisional
51.81Matt FarrierBigfork (B)10 Western B Divisional
51.84Tristen GuillotTwin Bridges (C)12 11/12C Districts
51.86Zander MozierHelena (AA)10 Swede Dahlberg Invitational
51.86Jed NaglerWhitefish (A)11 Columbia Falls-Whitefish Dual
51.94Kenny WilburBroadwater/Townsend (B)12 5B Districts
51.95Jon LebsockFairview (C)11 Eastern Top 10 Meet
51.99Carl EvansBozeman (AA)11 Eastern AA Divisional