Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
38.46Cleet WrzesinskiEnnis (C)10 Western Top 10 Meet
38.72Taylor TrollopeBillings Skyview (AA)12 State AA
39.28Nolan DavisHelena (AA)12 State AA
39.32Josh BarrowsHelena (AA)12 Western AA Divisional
39.37Caleb NethManhattan (B)11 State B
39.43Jadin CaseyStevensville (A)12 State A
39.44Daniel PendergastStevensville (A)12 Dillon Invitational
39.88Koltin HaugroseBelt (C)11 8C Districts
40.09Jacob GrinwisBelgrade (A)10 Central A Divisional
40.34Riley BartaBillings Skyview (AA)12 State AA
40.37Troy AndersenBeaverhead County/Dillon (A)10 State A
40.44Clay DeanButte (AA)12 Butte Quad 4/30
40.64Keaton GroveWhitefish (A)12 Northwestern A Divisional
40.71Bryce GreenBroadwater/Townsend (B)12 State B
40.79Jamison HermansonGreat Falls (AA)11 State AA
40.87Will HunthausenHelena Capital (AA)11 State AA
40.93Connor DowdyHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
40.96Haiden CollinsFergus/Lewistown (A)10 Midland Roundtable Top 10
40.97Xavier MeliceHelena Capital (AA)Western AA Divisional
41.13Chade GonterFlathead (AA)12 Archie Roe Invitational
41.16Jared SchwendJoliet (B)11 State B
41.16Gabe SulserBillings Senior (AA)Midland Roundtable Top 10
41.19Quincy WittmanHuntley Project (B)12 Southern B Divisional
41.33Kyle SchwedeCarter County/Ekalaka (C)12 Eastern Top 10 Meet
41.36Austin CookGlacier (AA)12 Glacier-Columbia Falls Dual
41.44Alec SteeleMissoula Sentinel (AA)11 Butte Quad 4/30
41.49Jacob ClairmontPolson (A)11 Lake County Meet
41.57Michael DelaneyCharlo (C)11 Lake County Meet
41.64Myka PennyWestby-Grenora (C)12 2C Districts
41.70Luke BreigenzerGlasgow (B)10 State B
41.71Collin FischerMissoula Sentinel (AA)11 Western AA Divisional
41.73Tyler QuillingSidney (A)12 Eastern Top 10 Meet
41.79Zac AllenLaurel (A)12 Eastern A Divisional
41.82Tyler DavisFlathead (AA)12 Libby-Flathead Dual
41.85Jake WendtWhite Sulphur Springs (C)11 State C
41.85Derrick OlsenHelena (AA)10 Helena Crosstown Meet
41.92Tyler GurchiekBillings West (AA)10 State AA
41.93Danny DiGiallonardoPolson (A)10 Northwestern A Divisional
41.94Carson CantrellBigfork (B)12 Western B Divisional
41.98Bryce CullenRonan (B)12 Western B Divisional
42.00Troy PenningtonHelena Capital (AA)12 Helena Quadrangular