Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
21.53Dalton DaumButte (AA)12 Eastern AA Divisional
22.03Taylor SylvesterCorvallis (A)12 State A
22.04Connor MurnionGarfield County/Jordan (C)12 Miles City Invitational
22.21Jacob KleinhansBozeman (AA)12 Midland Roundtable Top 10
22.23Cain BoscheeGlacier (AA)12 Western AA Divisional
22.24Kelly MurnionGarfield County/Jordan (C)11 Miles City Invitational
22.26Cleet WrzesinskiEnnis (C)10 State C
22.31Brock ButcherFergus/Lewistown (A)12 Midland Roundtable Top 10
22.31Anthony TaylorHelena Capital (AA)12 State AA
22.34Stephan Not AfraidHardin (A)12 Miles City Invitational
22.35Sam KirkeideMissoula Big Sky (AA)12 Western AA Divisional
22.41Jed NaglerWhitefish (A)11 State A
22.42Michael GulledgeBillings Central (A)12 State A
22.43David KeenaManhattan Christian (C)12 State C
22.57Sean OplandTroy (B)11 Lincoln County Meet
22.61Nick VanHorssenHelena (AA)11 Western AA Divisional
22.64Nate RismonHavre (A)11 Havre Triangular 4/14
22.66Nolan DonisthorpeGreat Falls Central (C)12 Northern C Divisional
22.69Danny BurtonHelena Capital (AA)11 Western AA Divisional
22.74Jadin CaseyStevensville (A)12 MCPS Invitational
22.77Turner StoneManhattan (B)11 Midland Roundtable Top 10
22.80Gharrett OlsonFrenchtown (A)12 State A
22.82Josh BarrowsHelena (AA)12 Helena Quadrangular
22.85Chase FossumGlasgow (B)12 North/East B Divisional
22.87Scout WillcutGlacier (AA)10 Western AA Divisional
22.88Tanner DanaColumbia Falls (A)11 State A
22.89John TolentinoHelena (AA)11 Western AA Divisional
22.90Nick WriggHelena (AA)12 Western AA Divisional
22.91Keaton AndersonBillings Senior (AA)10 State AA
22.92Remington HjelvikBillings West (AA)11 Eastern AA Divisional
23.03Anthony ByrnsHot Springs (C)12 State C
23.04Ryan ClarkShelby (B)12 North/East B Divisional
23.04Luke GonsioroskiBaker (B)10 Miles City Invitational
23.05Drew TurnerGlacier (AA)Western AA Divisional
23.06Michael DelaneyCharlo (C)11 Western C Divisional
23.08Benji PhillipsGlasgow (B)10 North/East B Divisional
23.09Karill ApedaileHamilton (A)12 Wayne Estes Invitational
23.09Patrick McCarthyWhitehall (B)12 State B
23.10Kyle CrossmanHamilton (A)12 Wayne Estes Invitational
23.11Nick WakaiMissoula Big Sky (AA)10 Western AA Divisional
23.11Braden RykalJefferson/Boulder (B)12 Helena Small Schools Meet
23.12Jake KnackEnnis (C)10 Western C Divisional
23.12Daniel PendergastStevensville (A)12 Wayne Estes Invitational
23.14Robert JonesFrenchtown (A)12 Frenchtown Time Trials
23.19Ben HulmeFort Benton (C)12 State C
23.20Thor OlsonGreat Falls (AA)12 Billings Invitational