Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
4:18.64Jonathan EastwoodBelgrade (A)12 Midland Roundtable Top 10
4:19.52Isaac PetschBillings West (AA)12 Midland Roundtable Top 10
4:21.17Jake PerrinFlathead (AA)11 State AA
4:24.29Logan MorleyBigfork (B)11 State B
4:24.62Sylas SchuttFlathead (AA)12 State AA
4:25.77Iain AndersonHelena (AA)10 Western AA Divisional
4:26.08Marshall BeattyMissoula Sentinel (AA)10 Western AA Divisional
4:27.37Riley CollinsBozeman (AA)10 State AA
4:27.39Dawson LaRanceBillings Senior (AA)10 State AA
4:27.58Sage SchoonenBeaverhead County/Dillon (A)12 Southwestern A Divisional
4:28.73Aidan ReedHelena (AA)11 Skor-DeKam Invitational
4:29.14Danny ProvoMissoula Hellgate (AA)11 Western AA Divisional
4:30.27Paul BielawskiShelby (B)12 State B
4:31.06Chase EquallBozeman (AA)10 State AA
4:31.07Cameron MeikleHamilton (A)11 Southwestern A Divisional
4:31.22Teagan OlsonGreat Falls (AA)Great Falls Crosstown Meet
4:31.27Ty MoganLaurel (A)12 State A
4:31.29Caelan BradyGreat Falls CMR (AA)12 State AA
4:32.26Ronald VenemaCorvallis (A)11 Southwestern A Divisional
4:32.57Dontae BakerHelena Capital (AA)12 Skor-DeKam Invitational
4:32.61Emmette Dusty BullBrowning (A)12 State A
4:33.13Tristen GuillotTwin Bridges (C)12 State C
4:33.37Austin StradleyCuster County/Miles City (A)12 Eastern A Divisional
4:33.48AJ EckmanJefferson/Boulder (B)11 State B
4:33.55Ashton JonesDawson County/Glendive (A)11 Sidney Invitational
4:33.80Brennan WorthingtonBillings West (AA)12 Billings West Triangular 5/2
4:34.59Brock SandryGlacier (AA)12 Western AA Divisional
4:34.66Preston NovakMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
4:34.86Bradey WilsonNoxon (C)11 State C
4:35.19Jacob IversonWinnett-Grass Range (C)12 State C
4:35.23Tyus MendozaColstrip (B)12 Midland Roundtable Top 10
4:35.49Caleb AllenBozeman (AA)11 State AA
4:35.66Peder RickbeilBillings Senior (AA)10 Billings West Triangular 5/2
4:35.78Kole TisonHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
4:36.30Nathan LapinskiSuperior (C)10 Western C Divisional
4:36.81Daniel BuchignaniManhattan Christian (C)12 State C
4:36.90Jaden AndersonFlathead (AA)10 Western AA Divisional
4:37.38Andrew JessopCorvallis (A)10 Southwestern A Divisional
4:37.49Jacob CallesFlathead (AA)11 Western AA Divisional
4:37.98Jacob RogersHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
4:38.17Jack PuckettMissoula Hellgate (AA)11 Greg Rice Missoula City Meet
4:38.18Brendan TobalskeMissoula Hellgate (AA)12 Western AA Divisional
4:38.40Russell KujalaPlains (B)12 State B
4:38.54Jalen Two LegginsHardin (A)11 State A
4:38.60Isaac SchmidtMissoula Hellgate (AA)Greg Rice Missoula City Meet
4:39.29Collin BuckGreat Falls CMR (AA)11 CMR-Helena Dual
4:40.14James LinabaryBozeman (AA)12 Billings West Triangular 5/2
4:40.24Wally Three IronsSaint Labre (B)11 State B
4:40.30Hunter FlynnWhitehall (B)10 State B
4:40.53Colton GorianGlacier (AA)11 Western AA Divisional
4:40.61Bridger LongtineHelena Capital (AA)10 Western AA Divisional
4:40.94Evan DugganDarby (C)10 Western C Divisional
4:41.66Layne RyersonHelena (AA)12 Western Top 10 Meet
4:41.99Kody TorgersonGreat Falls (AA)10 Great Falls-Glacier Dual
4:42.14Carson JessopCorvallis (A)10 Bob Reed-RCIA Invitational
4:42.19Sage SchoonenBeaverhead County/Dillon (A)12 Western Top 10 Meet
4:42.34Joel HaasCorvallis (A)10 Bob Reed-RCIA Invitational
4:42.53Peyton JonesWhite Sulphur Springs (C)12 Western C Divisional
4:42.90Carter GallBillings Senior (AA)11 Billings West Triangular 5/2
4:43.00Tanner LehrHamilton (A)12 Southwestern A Divisional
4:43.32Ryan McNamaraHelena (AA)11 Skor-DeKam Invitational
4:43.33Garrett RuudBelgrade (A)10 State A
4:43.92Frank DeanFrenchtown (A)10 Northwestern A Divisional